Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z dyskiem twardym (Samsung)

Ostatnio zmodyfikowano 2012-04-15 01:08
Autor Wiadomość
capajera18
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-14 12:46:19
aha :-) tylko że to się tyczy tego że otworzyłem dysk czy tego że mam trzy pierścienie wewnątrz talerza dysku ??
P-54493
akwes
» 2012-04-14 12:47:04
Tego, że go otworzyłeś.
P-54494
yoogi
» 2012-04-14 12:48:51
Możesz wykorzystać wtórnie ten dysk, na przykład tak jak ci tu pan akwes zaleca, zrobić z niego bosha :)
P-54495
capajera18
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-14 12:52:17
ja p...
Sorry ale denerwują mnie takie wasze rady, pyłki kurzu nie wpadły i raczej nie wpadną
Moja w tym głowa,
Czepiacie się że go otworzyłem zamiast mi powiedzieć czy jest jaki sposób na odzyskanie danych z czystego niezarysowanego obszaru trudno jeśli nie wiecie nie potrzebuje rad typu, - OOOO coś ty k... narobił, - coś typu mleko się rozlało
With all due respect Panowie


Szukam pomocy, nie znajdę tu, znajdę gdzie indziej...
Trudno
P-54496
akwes
» 2012-04-14 13:10:51
Gościu, poczytaj na wikipedi jak jest zbudowany dysk. Powietrze zawiera masę pyłów, cały czas tracisz naskórek, który lata w powietrzu.

Napisałem Ci, że jedyna metoda to oddanie dysku do serwisu i oni specjalistycznymi narzędziami bo oprogramowaniem się nie będzie dało odzyskają dane i oddadzą na DVD, jest to bardzo drogi zabieg ale niestety głupota kosztuje. Dyski nie bez powodu są hermetyczne. Wyssałeś z niego powietrze po zamknięciu? Pracowałeś w powietrzu 100% wolnym od kurzu oraz 100% czystym od wilgoci, w którym człowiek nie jest w stanie oddychać?


Sorry ale denerwują mnie takie wasze rady, pyłki kurzu nie wpadły i raczej nie wpadną
Wpadły. Powietrze w każdym pokoju zawiera średnią wilgotność oraz kurz, którego Ty nawet nie jesteś w stanie zobaczyć, a który jest w stanie zepsuć dysk.

Mnie denerwuje Twoja ignorancja.

W dysku jest albo próżnia, albo idealnie czyste powietrze, którego Ty nie jesteś w stanie wytworzyć. A nawet jakbyś był, to już powietrze zniszczyło Twój dysk


Czepiacie się że go otworzyłem zamiast mi powiedzieć czy jest jaki sposób na odzyskanie danych z czystego niezarysowanego obszaru trudno jeśli nie wiecie nie potrzebuje rad typu, - OOOO coś ty k... narobił, - coś typu mleko się rozlało

Ponieważ otwarcie dysku w warunkach domowych oznacza jego zniszczenie. Teraz możesz jedynie wybulić kasę na odzyskanie danych w specjalistycznej firmie oraz kupno nowego dysku. Dostałeś rady, widocznie nie potrafisz czytać skoro ich nie zauważyłeś.


With all due respect Panowie
Bulwersujesz się bez powodu. Nie zrobiłeś nic przed rozkręceniem dysku aby dowiedzieć się czy to bezpieczne. To Ty nie szanujesz nas bulwersując się mimo to, że dowiedziałeś się co masz zrobić.

Jeżeli Twój dysk pracował w tym stanie to znaczy że zrysował całą powierzchnię dysku mikrorysami z pyłków kurzu w powietrzu. Według Ciebie talerz jest gładki? Nie jest, i możesz o tym poczytać. Tak samo nie widzisz drobinek kurzu, które uszkodziły Twój dysk.


// edit

Tak wygląda talerz dysku w przybliżeniu.


Oraz ile to jest mikrometr
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrometr

Ziarnko ryżu ma około 5mm. Więc ma on 5 000 000 mikrometrów. Czyli jak tamten wycinek ma 10 um, to ziarnko ryżu jest większe 500 000 razy. Rozumiesz?
P-54497
Gabes
» 2012-04-14 13:19:17
Tak tak
Nie masz nawet wyobraźni jak gęsto są upakowane ścieżki na talerzu i jak blisko zamocowana jest  głowica nad dyskiem jeden malutki niewidoczny pyłek to śmierć dla dysku.
Podczas montażu warunki czystości są większe niż podczas operacji przeszczepu serca. 
Każdy dysk ma szczelną hermetyczną obudowę której nie wolno otwierać.
Niestety nic już chyba nie da się zrobić „domowym sposobem”.
P-54498
ison
» 2012-04-14 14:08:26
@akwes chyba przesadzasz z tą sterylnością, poza tym zakurzony dysk by nie miał takich objawów. W dysku nie ma próżni, ale rzeczywiście jest niezwykle czyste powietrze, dyski powinno się otwierać w czystych pomieszczeniach ale bez przesady, o ile nie będziesz go otwierał w starej zakurzonej stodole to nic się nie powinno stać

@capajera problem ze skakaniem pojawił się dopiero po otworzeniu dysku? jedyne co jest ważne to aby przy ponownym montowaniu dysku zastosować się do tego: http://www.youtube.com/watch?v=5CAn22TiVV0
P-54499
yoogi
» 2012-04-14 14:09:01
"Ponieważ otwarcie dysku w warunkach domowych oznacza jego zniszczenie"

Jakieś 2 lata temu stary dysk 60 gb otworzyłem z ciekawości :) ale nawet nie wciągałem pokrywy, tylko lekko uchyliłem. Do dziś jakoś działa, albo uszkodziły się jakieś sektory które nie są używane, ale mogę się oczywiście mylić :)
P-54500
1 2 « 3 » 4
Poprzednia strona Strona 3 z 4 Następna strona