Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML] Przycinanie obszary rysowania

Ostatnio zmodyfikowano 2012-04-28 00:34
Autor Wiadomość
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML] Przycinanie obszary rysowania
» 2012-04-27 23:24:11
Witam.
W kursie SFML jest coś takiego jak przycinanie obrazu.
Niestety jak używam w ten sposób to nic się nie pojawia na ekranie(rysowane podczas użycia przycięcia):
C/C++
//rendering ...

//ograniczenie terenu rysowanego
::glEnable( GL_SCISSOR_TEST );
::glScissor( BIALY_PASEK_LEFT, BIALY_PASEK_UP, BIALY_PASEK_RIGHT - BIALY_PASEK_LEFT, BIALY_PASEK_DOWN - BIALY_PASEK_UP );

//rysowanie tekstów
for( int i = 0; i < elementy_ruchome.size(); i++ )
{
    wnd.Draw( texty[ i ] );
    wnd.Draw( elementy_ruchome[ i ] );
}
//koniec ograniczenia
::glDisable( GL_SCISSOR_TEST );
BIALY_PASEK_**** - to są odpowiednie wymiary(prawo, lewo, góra i dół) z których jest rysowany prostokąt i później przycinane obiekty wychodzące poza.
Wie ktoś w czym może być problem?
P-55504
Dawidsoni
» 2012-04-28 00:01:24
Powinno chyba w dziale biblioteki.

W tej funkcji są inne zasady niż w SFML;/. Też miałem ten problem. Zasady są takie:
1. Podane współrzędne określają obszar, który ma się rysować. Wszystko po za nim nie będzie rysowane.
2. Obszar ten składa się z 4 współrzędnych: 1 - współrzędna x od lewej krawędzi, 2 - współrzędna y od DOLNEJ krawędzi (nie od górnej, jak w SFML), 3 - SZEROKOŚĆ x liczona od współrzędnej x w prawo (nie jest to współrzędna, tylko szerokość, jaka ma być od x), 4 - WYSOKOŚĆ y liczona od współrzędnej y do GÓRY (nie jest to współrzędna, tylko wysokość, jaka ma być od y).

Powinno działać:).
P-55506
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-28 00:34:30
Tak działa.
Ogromne THX. Oszczędziłeś mi bawienia się.
Nawet domyślam się dlaczego.
Jak kiedyś kopiowałem hdc monitora do sfml na moim kompie(nie będę mówił po co :)) to miałem image odwrócone (tak samo jak jest bitmapa w pliku) i musiałem użyć FlipY() oraz zamienić sobie kolor czerwony z niebieskim.
P-55507
« 1 »
  Strona 1 z 1