Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML 2.0] Wyświetlanie obrazów?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-05-12 20:49
Autor Wiadomość
Snaaaaaake
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML 2.0] Wyświetlanie obrazów?
» 2012-05-12 19:09:13
Witam, jako iż nie będę udawał że coś umiem, zarejestrowałem się na stronie która na prawdę pomogła mi się zapoznać z tematem C++, mam nadzieję że jej społeczność jest tak samo dobrze zoorganizowana jak większość kursów :).
Tyle słodzenia, przejdę do tematu, dobrze?
A więc, z powodu znanego bugu w versji 1.6 SFML, używam wersji 2.0, jako iż jest w niej dużo zmian, nie do końca mogę sobię poradzić z wszystkimi, piszę tutaj gdyż nie mam pojęcia już gdzie szukać pomocy z tematem (sprawdziłem dokumentację, angielskie tutoriale itd.)

Opis problemu: Brak współpracy kodu ze mną w próbach konwersji sf::Image -> sf::Sprite (Próbowałem używać sf::Sprite::setImage ale tej funkcji nie ma już w 2.0)

Przykład:

C/C++
sf::Image obrazSplash;
if( !obrazSplash.loadFromFile( "splashscreen.jpg" ) )
     return 1;

sf::Sprite SplashScreen;
SplashScreen.setImage( obrazSplash );

Jakieś pomysły?
P-56566
hincu
» 2012-05-12 19:20:20
sf::Image sluzy do operowania pixelami
do wczytywania uzywaj sf::Texture

sparj.setTexture( texture );

czytanie dokumentacji i przykladow na stronie sfml na prawde nie boli
P-56569
Snaaaaaake
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-05-12 19:49:26
Dzięki, poszło. (Czytałem dokumentację, także dla sf::Texture ale byłem trochę zdezorientowany ponieważ w wersji 1.6 używany był sf::Image a nie sf::Texture)

Problem nr. 2 Kompilator "łyka" kod, nie wyrzucając błędów, ale po uruchomieniu program wywala błąd
"Failed to load image "splashscreen.jpg". Reason: Unable to open file"
Pytanie - Dlaczego? Plik znajduje się w folderze debug, razem z wymaganymi bibliotekami SFML, lecz je (biblioteki) program widzi bo przy testowym Hello World prosił o ich dorzucenie, po czym działał normalnie.
//Edit: To samo było z czcionką którą próbowałem użyć dla testów działania SFML
P-56580
hincu
» 2012-05-12 20:35:36
sprawdz czy masz wpisana dobra nazwe pliku moze masz jakas literowke
P-56593
Snaaaaaake
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-05-12 20:49:00
Dobrze napisana, sprawdzałem kilka razy

//Edit: Ten problem zażegnany, zły folder. >.>

Pytanie nr.3 : Dlaczego gdy próbuję używać polskich znaków z czcionką która je obsługuje, i ładuje się poprawnie w SFML 2.0, zamiast liter wyskakują mi inne litery?
P-56595
« 1 »
  Strona 1 z 1