Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] Sposób tworzenia wielu kontrolek tego samego typu (identyfikatory / uchwyty)

Ostatnio zmodyfikowano 2012-05-14 22:28
Autor Wiadomość
Savail
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI] Sposób tworzenia wielu kontrolek tego samego typu (identyfikatory / uchwyty)
» 2012-05-14 22:02:09
Hej,
Tak sie zastanawiam jak powinno sie tworzyc kontrolki z tym samym typem aby mozna je bylo latwo rozroznic w innych czesciach programu i aby mozna bylo sie nimi poslugiwac jak najlatwiej. Jesli chce tworzyc 10 kontrolek typu "EDIT" to wszystkim nadac jeden - ten sam uchwyt ale kazdej z osobna rozne identyfikatory, czy na odwrot? A moze oddzielny uchwyt i oddzielny identyfikator dla kazdej?
P-56720
xevuel
» 2012-05-14 22:11:43
Jak sam uznasz, to zależy od ciebie. W każdym bądź razie tu masz 2 fajne funkcje:
[MSDN] GetDlgCtrlID
[MSDN] GetDlgItem
:)
P-56721
Savail
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-05-14 22:16:53
widac te funkcje rozwiazuja problem niezaleznie od wyobrazni programista :P. Dzieki, te funckje sie przydadza. Mam tylko 1 pytanie. Czy uchwyt glownego okna moze byc wpisany jako parametr hDlg w http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms645481%28v=vs.85%29.aspx?
P-56722
xevuel
» 2012-05-14 22:25:24
As long as the hDlg parameter specifies a parent window and the child window has a unique identifier (as specified by the hMenu parameter in the CreateWindow or CreateWindowEx function that created the child window), GetDlgItem returns a valid handle to the child window.
Tak, może być :)

Jeszcze ogólnie o wybranej technice - Ja np. zawsze w swoich programach stosowałem uchwyty jako zmienne globalne, po prostu łatwiej mi było to wpisać, niż klepać
GetDlgItem( hwnd, ID_TROLOLOLO );
. Przy dynamicznych kontrolkach lepiej jest jednak użyć identyfikatorów (no, nie zawsze ;)), bo łatwiej jest uzyskać identyfikator pisząc x+i niż tworzyć tablicę typu HWND. Tak samo przy dłuższych programach uchwyty odpadają, bo na dłuższą metę nazwy typu hButtonRobiToITo5 nie będą zbyt czytelne.

Tylko to tak ogólnie o tym jak ja pisałem, każdy ma inne przyzwyczajenia :)
P-56723
Savail
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-05-14 22:28:47
dzieki za odpowiedz. Ja z kolei mam takie przyzwyczajenie ze wszystkie zmienne w programie do ktorych musze miec dostep w innych plikach zrodlowych wywoluje za pomoca Singletona ;p, co chyba nie jest zbyt korzystne. Raz mi sie obilo o uszy... ale strasznie ulatwia prace i poki co problemow nie widzialem ;d
P-56724
« 1 »
  Strona 1 z 1