Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

27 lat a C++ sens ?

Ostatnio zmodyfikowano 2013-04-23 22:51
Autor Wiadomość
tarnos
Temat założony przez niniejszego użytkownika
27 lat a C++ sens ?
» 2012-05-25 17:06:47
Witam, mam pytanko bo mnie strasznie nurtuje. Mam 27 lat zapisałem się na studia WWSI nie dawno i czytałem na forum że w tym wieku żeby się zacząć zajmować IT to trzeba zaczynać od 20 albo i wcześniej. Chce się zajmować programowaniem ogólnym czyli wszystko po trochu ale jak czytałem na pewnym forum to odechcewa mi się wszystkiego. Zapisałem się na studia bo praca mi się nudzi i mam jej dosyć. Powiedzcie czy jest sens ? Programowanie dopiero zaczynam.
Zazdroszczę tym co mieli swoje pierwsze Atari czy inny komputer i zaczęli pisać swoje pierwsze gry, ja nie miałem takiego kolorowego życia.

Pozdrawiam. 
P-57293
m4tx
» 2012-05-25 17:17:59
Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy!

...powiedział 14-latek programista :P

Jeśli hobbystycznie chcesz programować - możesz zacząć w każdym wieku. Ale jeśli chodzi o pracę, to zanim się nauczysz dobrze programować to może się okazać, że żaden pracodawca cię nie będzie chciał przyjąć. Oczywiście, możesz spróbować, ale moim zdaniem to jest już ostatnia chwila.
P-57294
DejaVu
» 2012-05-25 18:30:50
Nom... to prawda. Jeżeli programowanie nie będzie Twoim hobby to nie masz czego tu szukać, bo tutaj jest tylko nauka, praca i jeszcze więcej pracy. Jakby ktoś był zdeterminowany i był w Twoim wieku to miałby szanse stać się przeciętnym programistą w dajmy na to dwa lata, na tyle aby dostać pierwszą pracę jako programista - ale... to 3/4 dni w roku musiałaby taka osoba poświęcić na naukę właściwych rzeczy oraz na kodowanie, kodowanie, kodowanie. Reasumując: szanse marne, ale zawsze jakieś są :)

/edit:
Dodam jeszcze, że taka osoba byłaby na końcu łańcucha pokarmowego i przez kolejne 2-3 lata praktycznie rzecz biorąc nie miałaby co liczyć na dostanie lepszych warunków zatrudnienia, bo pracodawca co najwyżej pójdzie Ci na rękę zatrudniając Cię nawet za śmieszne pieniądze.
P-57296
Grzybi1991
» 2013-04-23 21:38:06
Odkopuję, bo mam podobny dylemat :) po krótce ujmując to mam 22 lata,jestem na I roku informatyki(zaoczne) i od niedawna zakochałem się w programowaniu. Każdą możliwą chwilę poświęcam na naukę C++ (wcześniej trochę się bawiłem w C#) i teraz moje pytanie do Was brzmi, czy to również nie jest już trochę za późno aby starać się zostać zawodowym programistą? Od kiedy Wy zaczynaliście swoją przygodę z programowaniem i późniejszym poszukiwaniem pracy w tym kierunku?
P-81089
akwes
» 2013-04-23 21:58:56
Nigdy nie jest za późno, wszystko zależy od motywacji. Myślę, że najprościej będzie, jeżeli przytoczę myśl pewnego aktywnego programisty, który był w gorszej sytuacji od Ciebie.


Witam,
Jeżeli chodzi o jakieś porady i to jak zaczynałem… Przez pierwsze 2 lata studiow za bardzo nie wiedzialem czym bede sie zajmowal w przyszlosci, co bym chcial robic na 100%, w jaką technologię zainwestowac. I tak naprawde te 2 lata byly wlasciwie stracone. [...] Na 3 roku zaczalem zabawe z .NET i wiedzialem ze to jest to. Od tamtej pory codziennie uczylem sie czegos nowego olewajac troche studia i przedmioty w stylu kryptografia, grafika, algorytmy czy tym podobne pierdoly. Wybrac jedną dziedzinę i w niej sie specjalizowac – to moim zdaniem klucz do sukcesu. [...]
źródło: http://www.maciejaniserowicz.com/2008/05/12 /jak-zostac-programista/

Tak z ciekawości, rocznik 91 i teraz jesteś na I roku? To znaczy, że masz jeden rok w plecy, jeżeli byłeś w technikum, lub dwa lata w plecy, jeżeli byłeś w liceum. Tak z ciekawości (po raz drugi), jaka uczelnia?
P-81092
Grzybi1991
» 2013-04-23 22:36:21
Jestem po LO więc 2 lata w plecy, wcześniej studiowałem przez 2 lata Informatykę na dziennych(stąd ten C# :)  ) ale nie miałem na siebie pomysłu ,a otrzymałem dobrą ofertę pracy jako przedstawiciel handlowy więc zaryzykowałem i rzuciłem studia. Teraz jednak postanowiłem wrócić do edukacji. W chwili obecnej studiuję na SGGW w Warszawie.
P-81094
akwes
» 2013-04-23 22:39:58
Przedstawiciel handlowy? Brzmi jak coś pokroju FM Group :P No nic, powodzenia w nauce programowania. Tylko tu nie ma czasu na powolutku, tylko trzeba napierniczać materiał :) Najlepiej zacznij - jeżeli masz czas - to już teraz. Jeżeli nie, to go znajdź, bo będziesz go dużo poświęcać na to.
P-81095
jsc
» 2013-04-23 22:42:59
Jestem w podobnym wieku, a chciałbym zostać testerem kodu. Może mi ktoś wskazać jak się brać za szukanie w tym fachu, pracy. Będę też wdzięczny za namiary na jakieś grupy, które mogą wspomóc za referencje (znaczy, że chcę je w rozliczeniu).

PS. Mogą być języki: C++, JS, PHP i douczam się Javy.
P-81096
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona