Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[PHP/HTML] Funkcja include wywala mi " " (cudzysłów) w kodzie

Ostatnio zmodyfikowano 2012-06-14 11:49
Autor Wiadomość
mirull
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-06-14 11:49:05
Tak btw., może teraz palnę głupotę, ale czy źródło strony w Chrome nie otwiera się Ctrl+U, a nie F12? Bo ten screen to mi bardziej firebuga przypomina, niż źródło strony. Przepraszam, jeśli się mylę, nie używam chrome.

Tak, F12 w Google Chrome, to jest takie narzędzie programistyczne , jak mówi kamillo121 , można powiedzieć, że to samo co firebug w Firefox'ie. (chyba dobrze pamietam?)

Ale nie ważne, bo :

MAM ROZWĄZANIE, słuchajcie! (w przyszłości może komuś się to jeszcze przyda).

Tylko najpierw podziękowania dla xevuel i kamillo121 za zainteresowanie tematem, chwała wam! ; )
 
A więc, kamillo121 bardzo dobrze mi podpowiedział , problem tkwił w kodowaniu :) O tym też wcześniej myślałem, ale stwierdziłem, że jak używam UTF-8 to jest dobrze, ale dzięki koledze bardziej zainteresowałem się tym kodowaniem.

Używam Notepad++ , i tam jest jeszcze takie kodowanie jak Koduj w UTF-8 (bez BOM).

I właśnie cały problem leżał w tym BOM. Na pewnej stronie wyszukałem takie coś:

Ale o co chodzi z tym BOM?
Problem 1: przy kodowaniu stron w UTF-8 i dołączaniu ich do innego dokumentu przy pomocy PHP (np. instrukcją include, require lub porzez wczytywanie pliku fopen()) pojawia się pusta linia lub ciąg dziwnych znaków. Często usługa walidacyjna XHTML pokazuje komunikat, że dana linia nie może być odczytana.

źródło: http://mynthon.net/articles/php/utf-8

I właśnie ta "pusta linia lub ciąg dziwnych znaków" był pomiędzy tymi cudzysłowami i wbijał mi się w kod i przeszkadzał...

Także wniosek:
Używać kodowania UTF-8 (bez BOM)
 
...bynajmniej gdy ktoś dopiero zaczyna karierę z PHP jak ja ;)

Pozdrawiam! ;)
P-58465
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2