Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Książka "OpenGL - programowanie gier" - czy warto?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-07-14 18:07
Autor Wiadomość
Gal
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Książka "OpenGL - programowanie gier" - czy warto?
» 2012-06-26 22:48:49
chce kupić książkę pt OpenGL programowanie gier jednak jest ona dość stara z 2003 jestem ciekaw czy Beda w niej jeszcze jakiś pożyteczne informacje bo jeżeli cala wiedza z niej jest już nieużyteczna to chyba się nie opłaca?
P-59209
DejaVu
» 2012-06-26 23:26:10
Mam tą książkę - całkiem spoko pozycja. Z tego co pamiętam to pierwsze cztery (czy pięć) rozdziałów nudne jak flaki z olejem i ciężko się czyta no ale potem jest już znośnie więc mimo wszystko warto kupić i przeczytać.
P-59226
yoogi
» 2012-07-10 07:50:11
Wszystko warto przeczytać, ale niestety nie da się wszystkiego, życie jest za krótkie :)
Przeczytać warto, jeżeli masz do wyboru przeczytać, albo nie przeczytać, ale może zdarzyć się tak, że w innej książce nabędziesz więcej wiedzy niż w obecnej. Temat mnie zaciekawił po kilku minutowym szukaniu PDFa i nieefektywnemu wyszukaniu dałem sobie spokój. Z powodu braku funduszy książki nie kupie tak czy tak, więc autor raczej nic na mnie nie zyska, a ja mógł bym zyskać wiedzę, za którą autor nic nie trafi.

Skoro cię interesuje tworzenie gier, to nic nie stoi na drodze, aby je pisać. Pamiętam jaką radość miałem kiedy napisałem swoja pierwszą grę :) a właściwie pisałem, ale nie napisałem. Cały czas czegoś tam brakowało i po jakimś czasie dałem sobie spokój.

Chętnie poznał bym wiedzę na temat tworzenia gier, temat mnie zainspirował :) nie chodzi mi o nauce jakiejś biblioteki, tylko o praktyczne wykorzystanie jej przy tworzeniu czegoś. Wszelkiego rodzaju algorytmy, pomysły na grę oraz rozwiązywanie problemów :)

Tutoriale które można wyszukać, często są po angielsku, albo kończą się po kilku lekcjach, w książce raczej tak szybko się nie skończy. Jak ktoś zna jakąś książkę, która jest już zpiracona, to nie wzgardził bym linkiem :)
P-59769
diego997
» 2012-07-13 21:47:06
Natknąłem się na ciekawy wideo tutorial odnośnie programowania w OpenGL'u od totalnych podstaw aż do zrobienia gry 3d.



Link: http://www.videotutorialsrock.com/
P-59956
yoogi
» 2012-07-14 18:07:06
Myślę, że mi się przyda i nie tylko mi. Dzięki :)
P-60027
« 1 »
  Strona 1 z 1