Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wprowadzenie do algorytmów Cormena, a matematyka

Ostatnio zmodyfikowano 2012-07-24 20:01
Autor Wiadomość
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wprowadzenie do algorytmów Cormena, a matematyka
» 2012-07-23 21:12:39
Witam. Czy po klasie 3 gimnazjum warto się brać za książkę "wprowadzenie do algorytmów" Cormena? Książka podobno jest najlepsza do algorytmów. Mimo to, słyszałem, że może być ona trudna dla kogoś, kto nie zna matematyki z liceum. Podobno cały materiał matematyki jest wyjaśniony na końcu książki, jednak nie wiem czy na tyle dokładnie, żebym od zera go opanował. Proszę o wasze opinie na temat tej książki, szczególnie na temat jej poziomu trudności.
P-60943
kamillo121
» 2012-07-24 00:06:34
Witam, korzystam z tej książki(niedawno wyszło nowe, wzbogacone wydanie od PWN także można kupić za niską kwotę) i powiem Ci że pozycja warta uwagi ale dla osób ambitnych. Powiedziałbym, że matematyka w tej książce jest nieco ponad liceum ale tego nie powiem bo chodzę do tech. Na końcu książki jest dział "Podstawy matematyczne" ale nie myśl że wytłumaczy CI to wszystko. Jest tam zaledwie kilka poddziałów zahaczających min o grafy, drzewa,  prawdopodobieństwo, macierze itd.
P-60952
diego997
» 2012-07-24 01:19:52
Zaciekawiłeś mnie dlaczego chcesz się uczyć algorytmów, czy to jest ważne?
P-60956
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-07-24 17:44:29
@kamillo121  Co do ambicji, to dobrze sobie radzę z matematyki. A czy dużo według ciebie potrzeba dodatkowej matematyki do tej książki? Wystarczy poznać te rozdziały na końcu książki? Jeśli tak, a nie są dobrze objaśnione, to mogę nauczyć się ich z innego źródła i po sprawie... Są jeszcze jakieś inne trudności w tej książce?

@diego997  Algorytmów chcę się uczyć po to, żeby coś osiągnąć w Olimpiadzie Informatycznej w liceum. Są one niezbędne do tego konkursu, a podobno książka Cormena jest najlepsza do algorytmów. Ponadto znajduje się na liście książek przygotowujących do konkursu. Po za konkursem umiejętność robienia algorytmów ułatwia trochę programowanie. Lepiej jest najpierw ułożyć dobry algorytm na kartce pisząc program, a potem go zakodować, niż od razu kodować na ślepo... Przynajmniej jest mniej błędów logicznych i możemy obmyślić szybko działający algorytm.
P-61030
kamillo121
» 2012-07-24 19:06:18
A czy dużo według ciebie potrzeba dodatkowej matematyki do tej książki?
Nie nazwałbym tego "dodatkową matematyką" ale jeżeli chodzi o matematykę to trzeba mieć sporą wiedzę.
Poczytaj fragmenty legalnie udostępnione w internecie to zobaczysz jakim językiem jest to napisane... Ogólnie rzecz biorąc ta książka nie należy do najłatwiejszych.
P-61044
Dawidsoni
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-07-24 19:54:53
Pewnie chodzi ci o używanie fachowych terminów i oszczędny język. No cóż, będę próbował... Najwyżej tych trudniejszych zagadnień nie zrozumie. W której technikum byłeś, jak kupiłeś tę książkę? Dajesz radę z tą książką? A znasz jakąś książkę do algorytmów napisaną "łatwiejszym" językiem? (takim, jak Symfonia C++ najlepiej :) ).
P-61047
kamillo121
» 2012-07-24 20:01:08

Pewnie chodzi ci o używanie fachowych terminów i oszczędny język

Nie, po prostu przerabiany w niej materiał nie należy do prostych i nie jest na siłę upraszczany.

W której technikum byłeś, jak kupiłeś tę książkę?
W III, wcześniej nie dało jej się kupić za rozsądne pieniądze. Druk niedawno został wznowiony przez PWN.

A znasz jakąś książkę do algorytmów napisaną "łatwiejszym" językiem? (takim, jak Symfonia C++ najlepiej :) ).
Szczerze mówiąc to nie znam bo takich nie lubię.
Poszukaj na forum, było już kilka takich tematów.
P-61048
« 1 »
  Strona 1 z 1