Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program pobierający dane z pulpitu

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-13 18:24
Autor Wiadomość
kertoiP
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program pobierający dane z pulpitu
» 2012-08-12 13:57:14
Szukałem w google i nie znalazłem. Jest możliwość stworzenia programu który "reagowałby" na to co dzieje się na pulpicie? Traktował go jako źródło danych? Np. gdyby na pulpicie pojawił się obraz, który wcześniej zapisałem w programie to w momencie gdy program go "zauważy" wykona dane polecenie. Np. wgrywam obraz ikony zamykającej program ( |x| ). Program miałby zapisane co ma zrobić gdy go znajdzie( nacisnąć go). Sądzicie, że jest możliwe zrobienie czegoś takiego?
P-62309
DejaVu
» 2012-08-12 14:18:25
Jest to możliwe, jednak nikomu nie chciałoby się pisać takiego programu - użyteczność znikoma w porównaniu do nakładu pracy jaką trzeba by było wykonać.
P-62310
m4tx
» 2012-08-12 14:23:01
Np. wgrywam obraz ikony zamykającej program ( |x| ). Program miałby zapisane co ma zrobić gdy go znajdzie( nacisnąć go).
Nie lepiej (prościej, szybciej, łatwiej, mniej obciążając procesor) by było pobrać uchwyt do tego okna i po prostu zamknąć to okno? :P Twoim sposobem to to by nie musiało wcale działać, np. wtedy, kiedy użytkownik sobie zmieni motyw w systemie albo okno będzie nie odpowiadać.
P-62312
kertoiP
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-12 15:54:55
m4tx to był tylko taki prosty przykład ,żeby zobrazować o co chodzi.

Taki program byłby uniwersalnym botem np. do gier online albo przydałby się do monotonnych, powtarzających się czynności. W każdym razie popyt na takie coś by był.
P-62336
Mrovqa
» 2012-08-12 20:09:36
Już się pogubiłem (że niby do gier online)... Ci chodzi o pulpit (to co siedzi pod oknami i na czym są ikony)? Czy może raczej ogólnie o coś, co się dzieje w systemie? O ile mnie pamięć nie myli to na darkculcie w kursie WinAPI (bodaj lekcja o hakach) był przykładowy program, który nagrywał czynności usera i potem je powtarzał.
P-62354
kertoiP
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-12 23:31:25
Chodzi o to co jest widoczne na ekranie, źle się wyraziłem mówiąc o pulpicie. Program miałby reagować na dane z ekranu tak samo jak człowiek (nie dosłownie ,chcę tylko przekazać jaka jest idea) gdy widzi coś na ekranie i reaguje.

A co do powtarzania czynności to są takie programy np. bardziej zaawansowane "klikacze" ale to nie to samo co automat.
P-62373
kubawal
» 2012-08-13 15:09:15
Może jakiś screensaver pulpitu by wykorzystać?
Program uzuskiwałby HWND pulpitu(GetDesktopWindow()) i wywalał je na wierzch (SetWindowPos() z flagą HWND_TOP), a później wywoływał screensavera (system() albo ShellExecute())
P-62394
Mrovqa
» 2012-08-13 15:15:27
Powiem tyle co DejaVu - to nie jest warte zachodu, nie mówiąc o tym, że i tak nikt by z tego nie korzystał...
P-62396
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona