Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Początek kursu - problem z programem

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-20 23:19
Autor Wiadomość
kaponier
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-20 15:06:01
Też przyjąłem taką wersję że mogłem coś skopać po drodze. Przeczytałem więc jeszcze raz DOKŁADNIE wszystkie proponowane rozwiązania, zrobiłem je powoli i dokładnie sprawdzając wszystko po 2-3 razy i wciąz nic się nie zmieniło.. Więc opcja mojebgo błędu też raczej odpada (lub jesli jest to nie potrafię określić co złego robię)... a próbowałem:
* odinstalować i zainstalować ponownie program (również na różnych dyskach) za każdym razem wybierając standardową wersję i resetując komputer
* tworzyć za każdym razem nowy zapisany na dysku plik cpp do kazdego zadania najpierw wpisując ręcznie wszystkie komendy potem równiez kopjując je wprost z kursu
* zmieniac ustawienia kompilatora ręcznie oraz auto-wykrywaczem uruchamiając dodatkowo program jeszcze raz po każdej takiej zmianie
* tworzyć nowy projekt tak jak to opisałeś poprzednio wykonując powyższy punkt jeszcze raz
* zmieniać nazwę foldera instalacyjnego, następnie postępując zgodnie z Waszymi instrukcjami
* zmieniać profil użytkownika na komputerze próbując wszystkich powyższych procedur jeszcze raz

i cały czas w okienku CMD pojawia się tylko informacja o pomyślnym przebiegu operacji...nic więcej...
P-63073
DejaVu
» 2012-08-20 15:24:47

Czy tak wygląda Twoja konfiguracja?
P-63076
kaponier
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-20 15:57:42
Gdy wpisuję ręcznie to tak, jesli kliknę "autodetect" to jest to tylko C:\MinGW
P-63080
tirou
» 2012-08-20 16:38:20
Ja np używam Dev C++ i nigdy nie miałem z niczym problemu... nie wiem co jest takiego pociągającego w tym Code Blocks. Sprawdzałem ten kompilator ale różnicy nie widze. Chyba, że w czymś dominuje ten kompilator??

Na samym początku używałem w sumie C++ Builder 6 ale uważam Dev'a jako lepszego.
P-63083
m4tx
» 2012-08-20 16:51:38
nie wiem co jest takiego pociągającego w tym Code Blocks. Sprawdzałem ten kompilator ale różnicy nie widze.
Dev-C++ i Code::Blocks mają ten sam kompilator, więc nic dziwnego, że różnicy nie widzisz...

Inaczej mówiąc, nie wiesz jaka jest różnica między IDE, a kompilatorem. Pomijając fakt, że i Dev i Builder 6 to stare aplikacje, z Twojego posta wynika, że ani nie korzystałeś z innych IDE, ani nie masz zbyt wielkiego pojęcia o programowaniu... :)
P-63086
tirou
» 2012-08-20 16:59:41
Masz rację, programować zacząłem się uczyć dość niedawno. A jeżeli masz chęci nauczyć czegoś nowicjusza, mógłbyś wyjaśnić, czym jest IDE i jakie są różnice między różnymi kompilatorami.

Przyznam, że programować zacząłem poprzez nacisk na studiach i powiem szczerze, chciałbym uczyć się we własnym zakresie bo mnie to pociąga ;) (mały offtop wybaczcie)
P-63089
DejaVu
» 2012-08-20 18:41:37
To skonfiguruj IDE tak, aby używało kompilatora tego co trzeba tj. dostarczonego z Code::Blocks. Daruj lepiej sobie używanie innej wersji kompilatora dopóki nie nauczysz się samodzielnie konfigurować IDE. Wystarczy, że nazwa pliku *.exe będzie inna (a są takie sytuacje) i nic nie będzie działało (tak jak u Ciebie).

/edit:
Przykładowo: ja mam 'zainstalowaną' nowszą wersję MinGW w Code::Blocks i w polu "Make program:" mam podane exe: "make.exe", a nie "mingw32-make.exe".
P-63099
kaponier
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-20 19:09:39
o jaa....teraz to mi poradziłeś. A w jaki sposób mam to skonfigurować tak żeby było właściwie?
P-63108
1 2 « 3 » 4
Poprzednia strona Strona 3 z 4 Następna strona