Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Osiedlowa gierka [Baza danych]

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-21 15:49
Autor Wiadomość
Temes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Osiedlowa gierka [Baza danych]
» 2012-08-20 11:52:55
Witam. Nie wiem czy jest to odpowiedni temat, lecz wiem, że jest to temat, który został już poruszany wiele razy, ale żaden z nich nie rozwiązał w 100% moich problemów.

Chciałbym stworzyć grę 2D dla osiedla. Ja i kilka znajomych byśmy sobie grali w tą grę. W tym celu potrzebuję bazy danych. Nie chcę płacić za serwer, gdyż nie jest to na skalę setek/tysięcy, lecz dla 5/6 osób, więc mój komputer chyba tyle "ogarnie". Nie mam zupełnie pojęcia jak zrobić taką "domową" bazę danych, abyśmy mogli się spotykać w grze.

Grę umiem zrobić, rozumiem również wczytywanie i zapisywanie danych do bazy danych, lecz takowej bazy, zrobić nie umiem.

Proszę o wszelkie informacje, które mogą mi w jakiś sposób stworzyć.

Ps. Baza powinna być darmowa (bez zakupywania serwera).

Z góry, dziękuje.
P-63052
waxx
» 2012-08-20 11:59:24
yyy
nie wiesz jak postawic baze mysql?

pretty sure starczy wejsc na ich glowna strone i czytac instrukcje ew isc na latwizne i wziac jakis kombajn - Krasnal np
P-63054
Temes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-20 13:23:25
No dobrze... Spróbuję jakoś postawić tą bazę danych, a teraz mam problem z grą.

Kolega np. ściągnie mój klient tej gry, jak się ma połączyć z moim serwerem? Musi się połączyć, aby ściągnąć update'y czy wczytać jego konto itd.. Jak to w grze umieścić, jaki kod? Załóżmy że mam IP 1.0.1 i jak się z tym połączyć, a potem ściągnąć coś z tej bazy danych?
P-63059
DejaVu
» 2012-08-20 14:07:27
Mam nieodparte wrażenie, że jednak nie masz wystarczającej wiedzy z programowania żeby zrobić grę, a co dopiero grę sieciową... z Twojego posta wynika, że tak na dobrą sprawę nie wiesz co to jest baza danych, jak działa i jakie ma praktyczne zastosowanie. Coś Ci się tylko obiło o uszy, że to dobre (nie ważne, że nie do większości gier) i założyłeś ten wątek.
P-63066
Mrovqa
» 2012-08-20 14:16:00
Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o tym, co chcesz napisać.
Załóżmy że mam IP 1.0.1
i widząc to, to nie tylko w zakresie programowania...

Umiesz pisać w jakiej kolwiek bibliotece sieciowej? Nie ma problemu połączyć się z serwem i bazą danych.
Chcesz darmowy serw? Postaw go na swoim kompie.

PS poza tym u nas jest zasada
1 temat = 1 problem
:)
P-63068
Temes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-20 14:16:15
Grę stworzyć umiem, lecz zawsze porzucam projekt w połowie, sam nie wiem czemu. O bazie danych też wiem trochę, lecz nigdy nie kręciło mnie to na tyle, aby się tym bardziej zainteresować. Teraz rozmawiałem z przyjacielem i doszedłem do wniosku, że się tym zainteresuję. Ogólnie wiem co to baza danych, do czego służy, lecz nie mam pojęcia jak ją skonstruować i używać poprawnie.
P-63069
Mrovqa
» 2012-08-20 14:19:28
Moja rada:
ogarnij jakąś bibliotekę sieciową. Wtedy będziesz wiedział jak i gdzie postawić serwa oraz jak w łatwy sposób zrobić bazę danych chociażby u siebie na dysku jako zwykłe pliki.
P-63070
Temes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-20 14:22:29
A mogę chociaż prosić o nazwę jakieś biblioteki tej kategorii? W kursach znalazłem WinSock, ale nie wiem czy się nadaje?
P-63071
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona