Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Wyłączyłem przypadkiem listwę... i cały projekt poszedł się...

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-28 20:00
Autor Wiadomość
czosnek17
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wyłączyłem przypadkiem listwę... i cały projekt poszedł się...
» 2012-08-27 20:16:34
Włączam komputer, code blocks, i plik, nad którym wczoraj cały dzień siedziałem, jest pusty. Właśnie ogarnąłem gtk+...
Jak to odzyskać?!
P-63810
cyklopek11
» 2012-08-27 20:23:11
Na Twoim miejscu natychmiast przestałbym korzystać z tego dysku. Komputer zbootowałbym z jakiegoś systemu CD live i próbowałbym najpierw ręcznie przejrzeć dysk czy przypadkiem inaczej go nie nazwałeś i zapisałeś albo gdzieś indziej zapisałeś. A jeśli brak pliku jest spowodowany awarią przeskanowałbym dysk (na ty zbootowanym z CD systemie) jakimś programem do odzyskiwania danych. Wierz mi że te programy działają cuda!



Polecam Ontrack EasyRecovery Professional ( na innym kompie z Windowsem gdzie podczepisz dysk) albo pakiet 
Hiren's BootCD który ma wiele narzędzi do odzyskiwania danych

Oczywiście są "podobno" :-) w sieci Windowsy CD Live które mają już Ontrack EasyRecovery Professional.


Aha jak zbootujesz system z CD sprawdź może najpierw rozmiar tego Twojego "pustego" pliku czy jest na pewno 0 bajtów. Bo jeśli plik projektu jest duży to może tylko jego struktura jest uszkodzona. I jeśli chcesz cokolwiek odzyskać nie korzystaj z tego dysku !


Aaaa i nie bawiłbym się w bootowanie kompa z systemu z pendriva bo niektóre BIOSY są tak głupie, że mimo ustawienia wszystkich możliwych opcji, które mają bootować z USB nie bootują z pendriva. Sam miałem problemy z odzyskaniem danych po crashu i zostałem przy starym, poczciwym bootowaniu z CD...
P-63811
ison
» 2012-08-27 21:48:04
Na pewno plik jest pusty? Najprawdopodobniej nie zapisał się tylko projekt bo Code::Blocks nie zachowuje go automatycznie, pliki ze źródłami powinny zostać nietknięte.
P-63827
cyklopek11
» 2012-08-27 21:55:21
Ison ma rację :-)  pliki .h i .cpp (jako zwykłe tekstowe) mogą sobie spokojnie gdzieś istnieć na dysku a tylko ten plik projektu jest winny. Chociaż dla bezpieczeństwa tak bym sprawdził to pod innym systemem.
P-63828
bingo009
» 2012-08-28 11:44:12
Jeżeli zapisałeś plik, to wtedy jest szansa na odzyskanie go. Być może tylko pliki projektu poszły. Na przyszłość, dobrze jest po długiej pracy robić kopię projektu na Pendrive lub na repozytorium git.
P-63866
czosnek17
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-28 20:00:43
Można powiedzieć, że już się pozbierałem... Dzięki za pomoc, zamykam.
P-63909
« 1 »
  Strona 1 z 1