Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++, Sfml, Linux] Przesłanie Skompilowanego Programu Na Inny Komputer Bez Kodu

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-31 07:37
Autor Wiadomość
lama
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++, Sfml, Linux] Przesłanie Skompilowanego Programu Na Inny Komputer Bez Kodu
» 2012-08-30 19:28:20
Witam.
Od roku programuję w C++, pół roku temu zabrałem się za Allegro, a teraz piszę SFML małą gierkę 2D.
Problem w tym, że od niedawna kompiluję na Linuxie.
Chciałbym przesłać program do znajomego, który (program  ;)) u mnie jest skompilowany i mogę go odpalić bez problemu,
ale nie chciałbym, by ta osoba sama musiała to robić, to znaczy po prostu uruchamia przez konsolę "./gierka" (lub włącza 2-krotnym kliknięciem), i... gra ;)


Proszę o odpowiedź, i przepraszam, bo jestem początkującym Linuksiarzem


PS. U mnie kompilacja wygląda tak: "g++ main.cpp -o main -lsfml-system -lsfml-graphics -lsfml-window".


Dystrybucja Linuxa to Fedora.
P-64055
yoogi
» 2012-08-30 19:32:22
chmod +x gierka
P-64059
Mrovqa
» 2012-08-30 19:32:57
Trochę niezbyt zrozumiale napisałeś. Chodzi Ci o wieloplatformowość? By kolega nie musiał sam kompilować gry? Jaki OS ma kolega? Jak windowsa to musisz skompilować grę pod windowsa ;) (możesz zrobić to pod linuxem; potrzeba cross-compilera).
P-64061
yoogi
» 2012-08-30 19:34:56
@up za pomocą specjalnej flagi pod GCC można pod linuxem stworzyć pliki PE (*.exe)
P-64062
lama
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-30 19:37:06
Kolega ma Ubuntu, a co do Windowsa to dla mnie nie problem skompilować na Windowsie odpowiednią wersję, ale w Windowsie powstaje tylko plik .exe, a kod nie jest potrzebny, natomiast na Linuxie nie wiem jak rozwiązać ten problem :(
P-64064
yoogi
» 2012-08-30 19:38:39
Na linuxie masz plik ELF albo OUT
P-64065
lama
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-08-30 19:41:53
Dzięki za odpowiedź, ale jestem kompletnie zielony, a w katalogu powstaje tylko plik o nazwie jaki mu nadam przez g++, i jedynym rozwiązaniem, aby uruchomić na innym komputerze, to kompilacja właśnie, co oznacza pełny dostęp do pliku .cpp.
P-64067
Mrovqa
» 2012-08-30 19:44:15
Na linuxie zbytnio się nie znam, ale sprawa leży w budowie pliku wykonywalnego. Kod wykonywalny pod windowsem a linuxem jest identyczny - architektura x86 :)
Pod windowsem jest tylko PE - wystarczy raz skompilować i śmiga na każdej wersji. Na linuxie masz sporo dystrybucji. Jeżeli na nich pliki wykonywalne mają inną budowę - to wystarczy zrobić builda (skompilować) pod konkretną dystrybucję. Tak jak kolega pisze wyżej - jest ELF i OUT.

/edit: może jest jakiś soft, który umożliwia odpalenie jednego typu (eg. ELF) pod systemem, gdzie są obsługiwane inne (eg. OUT)? Jak pisałem wyżej - nie znam się. Jeżeli ktoś zna się na tym - to ma w tym poście takie moje krótkie przemyślenie ;) Niech się wypowie.
P-64069
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona