Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] funkcja LineTo

Ostatnio zmodyfikowano 2012-10-08 18:42
Autor Wiadomość
rapi1357
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI] funkcja LineTo
» 2012-10-08 11:51:07
Zwracam się o pomoc gdyż nigdzie nie mogę znaleźć pełnego kodu do tej komendy. Mam za zadanie narysować budynek ale w internecie czy poradnikach są tylko kawałki kodu a ja i tak nie wiem gdzie on ma być. Nie wiem też czy używam poprawnego kompilatora a także czy poprawnie go włączam gdyż podobno trzeba włączyć "nowy projekt" -> "Windows Application " . Kompilator Dev-C++ 5.2.0.3 (chyba najnowszy) .Żadnej nowej biblioteki nie ściągałem tylko to co z programem było. Za wszelką pomoc dziękuje.
P-66389
xevuel
» 2012-10-08 15:27:19
P-66398
rapi1357
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-10-08 15:47:56
No i właśnie o tym mówie cytat

C/C++
HDC hdcOkno = GetDC( hwnd );
HBRUSH PedzelZiel, Pudelko;
HPEN OlowekCzerw, Piornik;
PedzelZiel = CreateSolidBrush( 0x00FF00 );
OlowekCzerw = CreatePen( PS_DOT, 1, 0x0000FF );
Pudelko =( HBRUSH ) SelectObject( hdcOkno, PedzelZiel );
Piornik =( HPEN ) SelectObject( hdcOkno, OlowekCzerw );
Rectangle( hdcOkno, 10, 10, 100, 100 );
SelectObject( hdcOkno, Pudelko );
SelectObject( hdcOkno, Piornik );
DeleteObject( OlowekCzerw );
DeleteObject( PedzelZiel );
ReleaseDC( hwnd, hdcOkno );
 jest to kod na prostokąt ale nadal nie wiadomo co ma byc przed a co po tym wycinku kodu żeby on działał czyli innymi słowy jest mi potrzebny taki kod przynajmniej na przykład.

PS. dziękuje za przeniesienie tematu do odpowiedniego działu a nie od razu kasowanie go.
P-66405
xevuel
» 2012-10-08 15:51:09
Co w tym kodzie Ci nie działa? Przecież to jest praktycznie gotowiec, tylko wywołania funkcji pozmieniać :)
P-66407
DejaVu
» 2012-10-08 15:55:09
Kasowanie wymaga dokładnie tyle samo zachodu ile przeniesienie tematu ;p  Co do problemu... WinAPI niestety nie jest biblioteką w której się pisze przyjemnie. To są niskopoziomowe narzędzia do komunikacji z systemem, a więc umiejętność czytania dokumentacji jest wskazana. Z tego co pamiętam to kurs WinAPI, który mamy na łamach serwisu również mi sprawiał problemy, ale po kilku czytaniach tego samego i mozolnym dopisywaniu kodu w końcu wszystko zaczęło działać. Niestety musisz uzbroić się w duże pokłady cierpliwości walcząc z WinAPI no i czytać, czytać i jeszcze raz czytać uważnie to, co jest napisane w kursach oraz dokumentacji.
P-66408
rapi1357
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-10-08 18:33:15
Więc checę was o coś prosić ,mam narysować budynek wiecie


                                     /\
                                    /  \
                                    ----
                                    |  |
                                    ----

coś w tym stylu pomoże ktoś by to narysować bo ja sobie nadal z tym nie radzę a na tym mi się kończy wymagana znajomość WinApi w szkole (wyszło tak że na studiach zaocznych ominęły mnie te zajęcia) a bez tego kodu wpisu brak. :/
P-66424
DejaVu
» 2012-10-08 18:42:18
Gotowcom mówimy nie. Rekomenduję Ci pójść na inne forum (choć jak obserwuję duże fora techniczne to również takie podejście jest przez nich tępione). Temat zamykam. To forum pomaga osobom, które chcą umieć programować, a nie tym co chcą zaliczyć tylko zajęcia.
P-66427
« 1 »
  Strona 1 z 1