Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI/inne] Osadzanie 'Google Map API' w aplikacji C++

Ostatnio zmodyfikowano 2012-10-12 14:07
Autor Wiadomość
Łukasz123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WinAPI/inne] Osadzanie 'Google Map API' w aplikacji C++
» 2012-10-12 09:57:36
Witam,
potrzebowałbym napisać program do Pobierania Map Google, jest sporo takich programów ale nie odpowiadają mi za bardzo \: .
Myślałem użyć do tego WinApi, ale nie wiem jak to ugryźć,czytałem sporo o Api Google Map, myślałem o jakiejś kontrolce w której mógłbym użyć kodu JS i potem po prostu ustawić sobie pożądany punkt i przechwycać mape z kontrolki i zapisywać na dysk, istnieje   wgl coś takiego ? Albo jakaś biblioteka co pomogłaby mi to zrobić :)

Jeszcze troche postudiowałem SFML i metoda page.getbody myślę, że tez dałoby się coś zrobić, ale ciągle nie wiem jak sie do tego dobrać :P


Z góry dzięki
P-66658
DejaVu
» 2012-10-12 12:32:16
Można osadzić przeglądarkę w aplikacji WinAPI. Poszukaj w Googlach o osadzaniu przeglądarki IE we własnej aplikacji. Druga opcja to Chromium Embeded (czy coś podobnego - ale Google będą wiedziały). Trzecia opcja to użycie Qt - wydaje mi się, że jest tam jakiś mechanizm do wyświetlania stron HTML (być może z obsługą JS). Inne opcje nie są mi znane (a przynajmniej teraz nic innego mi nie przychodzi do głowy).

/edit:
Osobiście radziłbym sprawdzić czy da się komunikować z Google Map za pomocą jakiegoś webservice-a (przy pomocy formatu *.xml). Pchanie się w JS raczej jest słabą opcją, patrząc od strony C++.
P-66662
Łukasz123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-10-12 12:40:42
Dość ciekawe rozwiązania, zastanawia mnie jeszcze jak by się sprawa miała z przechwyceniem obrazu HDC przeglądarki,jeśli otworzyłbym ją przez WinApi dostałbym wtedy jej HWND,jeśli osadziłbym przeglądarkę w aplikacji więcej bym nie zrobił ;)
P-66663
DejaVu
» 2012-10-12 12:51:17
W kontekście tego co przed chwilą napisałeś oraz tego co napisałeś w pierwszym poście tj.
potrzebowałbym napisać program do Pobierania Map Google, jest sporo takich programów ale nie odpowiadają mi za bardzo \:
irracjonalną ideą wydaje się tworzenie aplikacji tylko po to aby uzyskać zrzut ekranu...
P-66664
Łukasz123
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-10-12 14:07:57
No tak :P, aplikacja chce zaimplementować jeszcze dzielenie mapy na sekcje, ale już nad pobieraniem tych map już 3h spędziłem i tracę po woli nerwy...
P-66667
« 1 »
  Strona 1 z 1