Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Jakiego IDE można używać do nauki WinAPI?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-10-26 20:00
Autor Wiadomość
m4tx
» 2012-10-26 13:39:47
Z tego co słyszałem, to VS2012 jest bardziej przystosowane do Windows 8 i nowego interfejsu(Metro), niż do klasycznego interfejsu.
Wiesz co to sarkazm? :P

Niemniej powinno dać też radę tworzyć normalne aplikacje.
Z tego co ja słyszałem to nie :)
P-67544
akwes
» 2012-10-26 14:04:15

Niemniej powinno dać też radę tworzyć normalne aplikacje.

Z tego co ja słyszałem to nie :)

Kurde. O co wam chodzi z tym VS2012?

Normalnie tam się pisze aplikacje konsolowe, aplikacje Win32 okienkowe oraz np. SFML. Wystarczy zassać Visual Studio 2012 Express for Windows Desktop zamiast Visual Studio 2012 Express for Windows 8.

C/C++
#include <windows.h>

int WINAPI WinMain( HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance, LPSTR lpCmdLine, int nCmdShow )
{
    return 0;
}

Normalnie się kompiluje.



Ale wersja 2010 to już wymaga szybszego kompa (mój ma 5 lat).

Mi 2010 mulił nawet na nowszym kompie :) Czego nie odczuwam przy 2012.
P-67545
Mrovqa
» 2012-10-26 19:12:26
W C::B także nie wszystkie nagłówki WinAPI są aktualne, brakuje tych stałych, które weszły wraz z Win Vista/7.
Wiesz, CB jakby nie patrzeć korzysta z MinGW, które bez problemu można sobie zaktualizować. To, że za pewne dawno pobrałeś CB ze starym MinGW to nie wina ani wada CB :)

Ale wersja 2010 to już wymaga szybszego kompa (mój ma 5 lat).

Mi 2010 mulił nawet na nowszym kompie :) Czego nie odczuwam przy 2012.
Mam podobne odczucia. VS 10 długo mi się włącza, kiedy to VS 12 tylko chwilkę.
P-67562
xevuel
» 2012-10-26 19:19:41
Wiesz, CB jakby nie patrzeć korzysta z MinGW, które bez problemu można sobie zaktualizować. To, że za pewne dawno pobrałeś CB ze starym MinGW to nie wina ani wada CB :)
Rozmawiamy o domyślnie dołączanych do IDE nagłówkach. Równie dobrze mogę sobie ręcznie napisać wszystkie pliki .h, a to, że IDE nie dostarcza ich domyślnie, to nie jego wina ani wada.
P-67563
Mrovqa
» 2012-10-26 19:32:40
Rozmawiamy o domyślnie dołączanych do IDE nagłówkach. Równie dobrze mogę sobie ręcznie napisać wszystkie pliki .h, a to, że IDE nie dostarcza ich domyślnie, to nie jego wina ani wada.
Skoro to wiesz, to dlaczego napisałeś to:
W C::B także nie wszystkie nagłówki WinAPI są aktualne, brakuje tych stałych, które weszły wraz z Win Vista/7.
?

Tak poza tym, to mi wydaje się, iż nie ma czegoś takiego jak "nagłówki domyślnie dołączane" do IDE. To po prostu wchodzi w skład pakietu wraz z kompilatorem i debuggerem - ale to tylko takie moje luźne przemyślenia (niekonieczne zgodne z prawdą, wywnioskowane na logikę :P).
P-67566
m4tx
» 2012-10-26 19:33:46
Wiesz, CB jakby nie patrzeć korzysta z MinGW, które bez problemu można sobie zaktualizować. To, że za pewne dawno pobrałeś CB ze starym MinGW to nie wina ani wada CB :)
W takim razie nie widzę również nic przeciwko zaktualizowaniu MinGW w Dev-C++... :)
P-67567
Mrovqa
» 2012-10-26 19:35:03
W takim razie nie widzę również nic przeciwko zaktualizowaniu MinGW w Dev-C++... :)
Owszem, można, ale ja nie widzę sensu korzystania z tego IDE :)

@down żeby nie śmiecić tego topicu to napiszę to tu;
Do żadnego IDE nie ma obowiązku być domyślnie dołączany jakikolwiek kompilator, a to - jak wcześniej wspominałem - że dawno ściągałeś IDE ze starym MinGW nie oznacza, że aktualna paczka też ma stare MinGW.
P-67568
xevuel
» 2012-10-26 20:00:00
ehh... @Mrowqa: m4tx napisał:
Co prawda w Dev-C++ to zrobisz, ale w tym IDE będziesz miał stare headery, przez co niektóre ficzery mogą nie być łatwo dostępne.
Ja tylko dodałem, że C::B pod tym względem jest niewiele lepsze. Tak jak m4tx napisał później - skoro uważasz, że można zaktualizować MinGW w C::B, zatem nie ma również przeszkód, żeby wykonać to samo w Devie.

Zaś przez "nagłówki dołączane do IDE" rozumiem nagłówki które są dołączane do kompilatora, który jest domyślnie dołączany do tegoż IDE.

Koniec offtopa, mieliśmy gadać o wadach i zaletach IDE, a nie o plikach nagłówkowych, których wcale przy tym IDE być nie musi.

//edit: Skoro koniecznie chcesz drążyć ten temat, to sam sprawdź - najnowsza (nie mówię o nighty-buildach) wersja C::B dostepna tutaj: http://www.codeblocks.org/downloads posiada te nagłówki, o których mówiłem. Są one niekompletne.
P-67570
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2