Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program do diagramów rozpisujących pliki .cxx .hxx i inne

Ostatnio zmodyfikowano 2012-11-09 11:03
Autor Wiadomość
crash
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program do diagramów rozpisujących pliki .cxx .hxx i inne
» 2012-11-07 20:39:50
Jest może jakiś program (może być płatny), któremu podałoby się pliki z kodem źródłowym, a on by na podstawie kodu zrobił diagramy, rozpiskę, drzewo itp. instrukcji wywołujących jakieś tam inne instrukcje (funkcje)? Coś jak ma IDA pokazująca zależności w kodzie asemblera dla wczytanej binarki?

Jest takie cuś czy to tylko marzenie ściętej głowy? :)

Masz dośc obszerny program do rozkminienia i powoli kończą mi się kartki A4...
P-68755
Badman
» 2012-11-08 14:11:04
Pod linuksem środowisko programistyczne Anjuta zawiera taki plugin.
Z tego co wiem opiera się na Graphviz, w necie są "skrypty" do Phytona, które przy użyciu Graphviz'a generują diagramy.
P-68833
DejaVu
» 2012-11-08 16:07:44
Graphviz służy do rysowania grafów skierowanych/nieskierowanych. Moim zdaniem on chciałby z kodu wygenerować diagramy UML. Czyli: StarUML (darmowy), Enterprise Architect (trial 30 dni bodajże). No i chociażby to co jest relkamowane: http://www.visual-paradigm.com/download/vpuml.jsp.
P-68839
Badman
» 2012-11-09 08:15:03
Ależ w Graphviz'ie można w UML'u
P-68873
DejaVu
» 2012-11-09 10:41:30
@up: a to przepraszam :) tego nie wiedziałem :P
P-68876
Badman
» 2012-11-09 11:03:03
Znalazłem nawet strone, która generuje grafy i diagramy.
Przykładowy kod, który należy wrzucić do edytora na stronie, a później wcisnąć przycisk "Run Graphviz script":

digraph G { 
  node [fontname = "Bitstream Vera Sans"    
        fontsize = 8         
        shape = "record"]

  edge [fontname = "Bitstream Vera Sans"
        fontsize = 8]
  Osoba [label = "{Osoba|+ imie : string\l+ nazwisko : string\l+ wiek : int\l|+ osoba_set_nazwisko(Osoba * obj, const gchar * tekst) : void\l}"]
  Student [label = "{Student|+ numer_indeksu|+ ustaw_nr_indesku(int nr) : void\l}"        ]
  Profesor[label = "{Profesor|+ numer_sali_wykladowj: int\l+ tytul_akademicki : string\l |+ ustaw_nr_sali(int nr) : void\l}"        ]
  edge [arrowhead = "empty"]
  Student -> Osoba
  Profesor -> Osoba
}

Wygenerowany zostanie diagram klas w UML'u.
P-68877
« 1 »
  Strona 1 z 1