Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Dochody z kolejnych miesięcy w tablicy globalnej

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-08 19:26
Autor Wiadomość
lhrrob
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Dochody z kolejnych miesięcy w tablicy globalnej
» 2012-12-08 17:44:23
Witam wszystkich

Dostałem taki oto program do napisania. Jego poprawne napisanie równa się z zaliczeniem tego semestru. Jak do tej pory szło mi nawet nieźle ale przy tym programie się rozłożyłem. Za chiny nie poptrafię tego napisać. Wiem, że w przyszłości na pewno nie będę programistą ale wiem też, że semestr muszę zaliczyć...
Może znajdzie sie jakaś dobra duszyczka i pomoże mi w napisaniu tego?

Napisz program, który obliczy statystyki dla tablicy dochodów z ostatniego roku:
·        Pobierz od użytkownika dochody z kolejnych miesięcy do tablicy globalnej.

·        Oblicz i wyświetl sumę dochodów, średnią, dochód najwyższy i najniższy (wysokość i w którym miesiącu), liczbę miesięcy z dochodami powyżej średniej.

·        W celu wykonania zadania napisz i wywołaj funkcje: pobierz_dane, suma, srednia, miesiac_minimum, miesiac_maximum, minimum, maximum, miesiace_powyzej.
Postaraj się nie wykonywać dwa razy tego samego zadania (np. przekaż policzoną już sumę do funkcji srednia, a także policzoną średnią do funkcji miesiace_powyzej)
Funkcje mają jedynie obliczać odpowiedni wynik i zwracać go, nie wypisując na ekranie.

·        Dodatkowe ograniczenie: poprzez zmienne globalne wolno przekazać do funkcji i z funkcji jedynie tablicę! Pozostałe wartości należy przekazywać do funkcji przez parametry, a z powrotem – zwracać za pomocą return.
P-70557
Mrovqa
» 2012-12-08 17:54:15
Dawanie gotowców jest sprzeczne z polityką tego forum przez co wątpię, by ktokolwiek napisałby za Ciebie kod.
P-70558
lhrrob
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-08 17:57:32
Może ktoś by napisał za klika PLN-ów? lhrrob@gmail.com
P-70559
Mrovqa
» 2012-12-08 18:04:19
Ten kod do napisania jest banalny. Tak swoją drogą, to Twoja propozycja tak niezbyt może się spodobać administracji.
P-70560
lhrrob
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-08 18:05:42
Pewnie masz rację :(
Administrację przepraszam za moją desperację a temat można zamknąć...
P-70561
CodeMeister
» 2012-12-08 18:40:37
Jesli mowisz, ze dotychczas sobie radziles to zastanawiam sie jaka byla tresc reszty zadan

Mozemy powiedziec ci w jaki  sposob powiniennes to zrobic ale nie podamy gotowego kodu...

Zadanie wcale nie jest takie trudne - jesli znasz tablice i chocby jedna z petli to powiniennes dac rade

//edit: chociaz mysle ze i tak ci go ktos cichaczem w zamian za PLN napiszw
P-70564
lhrrob
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-08 18:46:17
Wiesz... tak na prawdę, zrsztą jak widać dopiero zaczynam naukę c++
Wcześniejsze programy nie były wcale trudniejsze jak sie łatwo domyślić.
W tym zadaniu największą trudność sprawia mi sam początek czyli "Pobierz od użytkownika dochody z kolejnych miesięcy do tablicy globalnej." Nie wiem jak to pobrać tak aby to co pobiorę zapisło się w odpowiednich miejscach w tablicy.

edit// w sumie racja, źle zrobiłem prosząc o cały kod. Desperacja bierze górę a termin goni...
Wszelka pomoc mile widziana.
P-70565
CodeMeister
» 2012-12-08 18:57:38
Sory ale nie chcialem cie zniechecic. Powiedz co juz potrafisz z programowania - pomozemy :)

//Edit.
do kiedy masz go oddac?
P-70568
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona