Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jaki jezyk programowania wybrac?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-11 15:45
Autor Wiadomość
ison
» 2012-12-10 14:03:08
Opanuj 1 język na wysokim poziomie, nikt nie będzie szukał kogoś kto zna po trochu każdy język świata.
Wybierz C++ albo Java jeśli chcesz pisać aplikacje desktopowe.
P-70702
pekfos
» 2012-12-10 14:05:34
PS. Chce w pelni panowac nad komputerem i robic z nim to co chce.;)
Tego nigdy nie osiągniesz. (no, chyba że napiszesz własny system operacyjny..)

Znajac bardzo dobrze wszystkie te jezyki programowania wyzej
Chyba nie masz pojęcia, o czym mówisz..
P-70703
SeaMonster131
» 2012-12-10 16:15:54
C++ (np Qt, wxWidgets) bądź Java (np Swing) bądź C# (np Windows Forms). Umiejąc dobrze jeden z tych języków, praktycznie wystarczy trochę czasu, żeby zobaczyć "o co kaman" w dwóch pozostałych.
P-70704
CodeMeister
» 2012-12-10 17:43:38
huh...
Oczywscie  namber łan to C++ i Java.  Asembler - strasznie ciezki... duzo kodu ale "jesteś Bogiem" prawie. Pascala czy delphi bym nie polecał - co najwyzej na poczatek bo sa naklatwiejsze ale i najstarsze

Python to zaś język  interpretowany.  Sluzy do troche innych zastosowan ale trzeba napisac duzo mniej kodu ;)
P-70716
kynol
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-11 00:05:44
Witam ponownie i dziekuje za wasze wspaniale wpisy pomogly bardzo. Tak wiec zaczne od c++ a potem od javy. Tylko zastanawia mnie python, poniewaz slyszalem o Jythonie czyli polaczenie pythona z java.. Wiec nie wiem za co mam sie brac.. python czy jython?:P
c czy c#?

Przez cale zycie mam w planach nauczyc sie c++, java, C badz C# nie wiem ktory jest lepszy.., asembler no i ten python albo jython.
P-70748
Mrovqa
» 2012-12-11 09:11:06
Ja osobiście preferuję naukę rozpocząć od C++. Jak się go nauczysz to C już umiesz (C++ jest bazowane na C, takie jakby jego rozszerzenie, kontynuacja). Jak ogarniesz C++ to już znasz mniej więcej mechanizmy dostępne w programowaniu - przesiadka na każdy inny język to głównie przyswojenie sobie składni, czasem nowego mechanizmu jak np. konstruktor statyczny (czyli przy dobrym tutorialu kilka dni). Jeżeli interesują Cię sprawy niskopoziomowe czy cracking to przyjdzie też czas na assembly, ale to trochę później, bo na początku mógłbyś się szybko zniechęcić.
P-70750
CodeMeister
» 2012-12-11 11:21:35
Mrowqa do szkoly :P

@topic
Teoretycznie teraz Java  jest wiodącym  językiem,  jednak w podstawach jest dosc podobne do C++.  Jak coś to w każdej chwili możesz zacząć uczyć się nowego.
P-70751
jsc
» 2012-12-11 12:43:20
Jeżeli interesują Cię sprawy niskopoziomowe czy cracking to przyjdzie też czas na assembly, ale to trochę później, bo na początku mógłbyś się szybko zniechęcić.

Niektóre, kursy mniej uczą asemblera jak torturują szczegółową konstrukcją procesora. A jak chcesz się przyszłościowo zabrać za asembler procesorów niekonwencjonalny (obecnie wg. mojej wiedzy istnieje tylko pod kwantowy język QCL) trzeba już mieć cierpliwość świętego, bo jak dostaniesz wstęp teoretyczny to będzie chyba przerabiać nowy kierunek studiów aż do magistra, żeby się spod niego wygrzebać.
P-70752
1 2 « 3 » 4
Poprzednia strona Strona 3 z 4 Następna strona