Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C] Kodowanie polskich znaków

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-19 21:38
Autor Wiadomość
padre_joseph
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C] Kodowanie polskich znaków
» 2012-12-19 18:50:44
Program szyfrujący i deszyfrujący metodą Polibiusza. W metodzie szyfrowania Polibiusza program pobiera z pliku kolejne elementy łańcucha znaków, porównując je z kluczem, będącym dwuwymiarową tablicą znaków (zawierającą alfabet).
Jeżeli element klucza jest taki sam jak badany element łańcucha wówczas program wypisuje na jego miejsce jego współrzędne w kluczu.
Przy deszyfrowaniu metodą Polibiusza program odczytuje z pliku kolejne wprowadzone liczby, będące współrzędnymi odpowiedniego znaku w kluczu, a następnie wypisuje „ukryte” pod nimi znaki

Mam problem z polskimi znakami. W całym programie mam ustawione setlocale(LC_ALL, "pl_PL.ISO-8859-2"), Code::blocks również ustawione na ww kodowanie, niemniej zakodowane i zdekodowane polskie znaki nie chcą się z pliku przeczytać, i do niego wczytać.

Klucz wygląda następująco:
C/C++
char klucz[ 6 ][ 6 ] = { { 'a', 'ą', 'b', 'c', 'ć', 'd' },
    { 'e', 'ę', 'f', 'g', 'h', 'i' },
    { 'j', 'k', 'l', 'ł', 'm', 'n' },
    { 'ń', 'o', 'ó', 'p', 'r', 's' },
    { 'ś', 't', 'u', 'w', 'y', 'z' },
    { 'ź', 'ż', 'q', 'x', 'v', ' ' } };
np. a=11, ą=12, e=21, itd
P-71439
akwes
» 2012-12-19 19:02:08

zdekodowane polskie znaki nie chcą się z pliku przeczytać, i do niego wczytać.

Nie chcą to znaczy? Rozwiń swoją myśl, opisz jaki jest efekt tego "niewczytania się". I czy plik z którego odczytujesz wyświetla znaki w tym samym kodowaniu? Oraz czy plik do którego zapisujesz znaki, są zapisywane w odpowiednim kodowaniu?
P-71441
padre_joseph
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-19 20:32:33
Postaram się sprecyzować. Wczytuję z pliku tekst "żółta mąka". Program porównuje każdy kolejny znak z tablicą-kluczem, po czym wypisuje jego współrzędne z tablicy. Próbując pobrać polski znak z powyższego przykładu pobiera "krzaczek", więc nie znajduje swojego odpowiednika w kluczu. I tu jest mój problem.
Podejrzewam, że mój wywód jest w dalszym ciągu niezrozumiały, więc załączam własny program, jeżeli możecie, to proszę, rzućcie własnym okiem:)
http://www.speedyshare.com/NqKc3/pol.zip
P-71456
DejaVu
» 2012-12-19 21:38:15
P-71463
« 1 »
  Strona 1 z 1