Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kompilacja kodu do pliku exe pod ubuntu

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-25 22:46
Autor Wiadomość
m4tx
» 2012-12-24 20:48:46
Wiesz w ogóle jak się używa wine? :P W terminalu wydajesz taka komendę:
$ wine codeblocks_install.exe
Oczywiscie zamiast codeblocks_install.exe podajesz nazwę i ew. ścieżkę pliku instalatora C::B (Windowsowej wersji). Po zainstalowaniu będziesz miał Windowsową wersję C::B, którą będziesz mógł kompilować programy do .exe. :)

EDIT:
Skoro to Ubuntu to wiedz też, że możesz odpalić instalator Code::Blocka dwuklikiem.

@Badman równie dobrze mógłbym mu kazać ściągnąć JDK i kazać się nauczyć Javy - też będzie działało na Windowsie i Linuksie :P
P-71886
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-24 21:31:33
Ja mam wlasnie taki problem, ze instalowalem CB przez centrum oprogramowania ubuntu. Szukam instalki na necie i narazie bez efektow. Fajnie gdybyscie jeszcze napisali jak ja teraz znalezc oO, w miedzy czasie poszukam jescze, moze cos znajde. Sorki, ze taki problem z tego robie, ale linuxa mam od niedawna, poza tym na kompach tez nie znam sie jakos super ;p
P-71888
Mrovqa
» 2012-12-24 21:47:02
@matka5432 ty nie masz zainstalować linuxowego CB, tylko ściągnąć windowsowką instalkę i ją odpalić poprzez wine.
P-71891
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-24 23:17:20
Wybaczcie zle zrozumiaem. Juz dziala windowsowe CB, ale ostatni problem... w logu kompletnie nic sie nie wyswietla po kliknieciu f9. Szukalem po forach i robilem wszystko co radzili. Zresetowalem kompa, zresetowalem CB, stworzylem projekt, nowy plik, oczywiscie pliki maja rozszerzenie cpp. Mysle, iz jest to wywolane tym, ze odpalam to na linuxie, ale byc moze sie myle. Czy ktos z was wie moze co jest nie tak?
P-71894
Mrovqa
» 2012-12-25 16:52:44
1. Sprawdź czy masz podaną ścieżkę do windowsowskiego MinGW (ściągnąłeś odpowiednią paczkę?)
2. Sprawdź czy nie ma przypadkiem pliku wykonywalnego w odpowiednim podfolderze projektu.
P-71915
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-25 20:36:20
Niby juz wszystko bylo ok, ale gdy wyslalem plik i odpalilem go na windowsie pojawila sie konsola (powinno pisac hello world, ale nic na niej nie bylo) i rownoczesnie blad o nastepujacej tresci: Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze nie znaleziono libgcc_s_dw2-1.dll. Spróbuj ponownie zainstalować program, aby naprawić ten problem.
Czy to oznacza, ze kazdy kto chce wlaczyc taki plik bedzie musial miec "libgcc_s_dw2-1.dll."?
P-71938
czosnek17
» 2012-12-25 20:46:23
Czy to oznacza, ze kazdy kto chce wlaczyc taki plik bedzie musial miec "libgcc_s_dw2-1.dll."?
Po prostu musi mieć ten plik w folderze z programem.
Poszukaj pliku libgcc_s_dw2-1.dll na dysku, ja mam kilka.
P-71939
matka5432
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-25 22:44:13
Uff juz dziala :D wielkie dzieki ;p jeszcze jedna rzecz. Kiedy proboje dolaczyc biblioteke <glut.h> (wszystkie inne z opengl dzialaja), wywala mi blad przy kompilacji: Z:\home\mateusz\Pulpit\glut\include\GL\glut.h|50|error: redeclaration of C++ built-in type 'wchar_t' [-fpermissive]|.
Tworzy mi sie.. jak by to powiedziec... nowy plik, w ktorym jest zawartosc biblioteki <glut.h>, a czerwony prostokacik wskazuje na taka linijke: typedef unsigned short wchar_t;
Co jest tym razem nie tak ?
P-71963
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona