Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Eclipse i javadoc

Ostatnio zmodyfikowano 2012-12-26 18:17
Autor Wiadomość
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Eclipse i javadoc
» 2012-12-26 13:51:07
Witam, zassałem wersję Eclipse z Javą i programy kompiluje (w IDE) ale nie chce mi generować dokumentacji (chyba nie znajduje javadoc w ogóle, tak jakby javadoc nie była w pakiecie z tym IDE. Mówię chyba, ponieważ Generate Javadoc nie specjalnie rzuca jakiś error po prostu bez podania javadoc command nie usprawnia się przycisk finish). Wiem, że mogę zainstalować całe środowisko Javy i potem skonfigurować je z Eclipse, ale to trochę droga naokoło, nie ma innego eleganckiego wyjścia?
P-71996
jsc
» 2012-12-26 13:55:21
Nie znam tego programu, ale może brakuje wtyczki odpowiedzialnej za to?
P-71997
m4tx
» 2012-12-26 15:06:13
Ale żeś to chaotycznie napisał... ;f Co znaczy "nie chce mi generować dokumentacji"? Klikasz PPM na projekt => Export => Javadoc => Wybierasz ścieżkę, dajesz Finish, ale Javadoca tam nie ma? Masz jakiekolwiek komentarze Javadocowe w kodzie? Jesteś pewien, że zaznaczasz właściwy projekt w kreatorze generowania Javadoca? Jesteś pewien, że masz podaną poprawną ścieżkę w "Javadoc command"?

Szukałeś?
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-72002
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-26 15:21:10

Co znaczy "nie chce mi generować dokumentacji"?
Znaczy to dokładnie to, co napisałem później. Czyli

bez podania javadoc command nie usprawnia się przycisk finish
 
Podawanie dostępu do javadoc uważam za bez sensowne, bo nie po to pobierałem Eclipse IDE for Java Developer, żeby ściągać jeszcze osobno JDK i podawać ścieżkę do javadoc. 

Natomiast Twoje kolejne pytania:

Masz jakiekolwiek komentarze Javadocowe w kodzie? Jesteś pewien, że zaznaczasz właściwy projekt w kreatorze generowania Javadoca?

Nie mają sensu ponieważ mówię, że

bez podania javadoc command nie usprawnia się przycisk finish
 

Jesteś pewien, że masz podaną poprawną ścieżkę w "Javadoc command"?
Nie. Przecież napisałem, że nie podaje i pytam się o to, czy instalacja JDK i podanie ścieżki do javadoc to jedyna możliwość.

I teraz moje pytanie polega na tym czy muszę zassać całe JDK czy da się to inaczej rozwiązać? Bo trochę bezsensowne jest to, że w Eclipse IDE for Java Developer nie ma javadoc oraz to, żeby trzeba pobierać całe JDK żeby mieć dostęp do javadoc. Dlatego napiszę to dobitnie:
Czy muszę pobierać całe JDK aby podać javadoc z JDK aby w "gotowym środowisku" móc korzystać z tej podstawowej funkcji czy jest inna możliwość. Bo jeżeli nie ma, to w przyszłości nigdy więcej nie ściągnę Eclipse IDE for Java Developer tylko wersję podstawową i osobno zainstaluję JDK.
P-72006
m4tx
» 2012-12-26 15:46:54
Eclipse for Java Developers nie zawiera JDK. Ma swój własny kompilator, więc JDK jest niepotrzebne. Nie zawiera jednak generatora Javadoca, który z kolei znajdziesz w JDK... :)
Swoją drogą - nie widzę zbytnio sensu pisania aplikacji w Javie bez JDK, nawet w Eclipsie.

Bo jeżeli nie ma, to w przyszłości nigdy więcej nie ściągnę Eclipse IDE for Java Developer tylko wersję podstawową i osobno zainstaluję JDK.
Dużo nie zaoszczędzisz. -33MB konkretnie... ;) (Eclipse Classic - 182MB, Eclipse for Java Developers - 149MB).
P-72008
akwes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-12-26 15:56:28

Dużo nie zaoszczędzisz. -33MB konkretnie... ;)
Ale lubię porządek ;>


Eclipse for Java Developers nie zawiera JDK.
To niemiło z ich strony ;>

Dzięki za pomoc ;)
P-72011
Elaine
» 2012-12-26 18:17:09
Dużo nie zaoszczędzisz. -33MB konkretnie... ;) (Eclipse Classic - 182MB, Eclipse for Java Developers - 149MB)
Ale Eclipse Classic to nie jest wersja podstawowa, tylko wersja z JDT, API pluginów i dokumentacją. Wersja podstawowa zajmuje 56 lub 57 MB, w zależności od platformy.
P-72016
« 1 »
  Strona 1 z 1