Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

informatyka matura

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-05 22:31
Autor Wiadomość
kejkun
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-01 17:49:32
" a tak między nami pod linuksem z mysqlem jest wygodniej ;P"
może :)
ale to kwestia przyzwyczajenia , accesa i excela znam , a mysql niestety nie :)
P-72636
Mrovqa
» 2013-01-01 17:56:40
MySQL działa trochę inaczej niż Access czy Excel - przynajmniej inaczej się go obsługuje :)
Do MySQL istnieje coś takiego jak PHPMyAdmin - skrypt obsługujący bazę. Podstawowe czynności typu utwórz bazę czy tabelę spokojnie tam wykonasz. Reszta to nauka kilku podstawowych zapytań - INSERT, UPDATE oraz DELETE. Owszem, język SQLa jest bardziej rozbudowany i ma ogromne możliwości, ale PMA i te 3 polecenia pozwolą Ci w miarę sprawnie się posługiwać MySQLem. Mi osobiście nauka podstaw SQLa zajęła kilkanaście minut :) (choć wcześniej już to widziałem, ale wolałem bardziej się upewnić co i jak :)).
P-72638
tomipnh
» 2013-01-01 18:09:24
PMA na maturze raczej mieć nie będzie, bo poza podstawowy pakiet oprogramowania na komputerze nie powinno być nic, chociaż i od tego są ustępstwa jak nauczyciel dwa dni przed matura dzwoni i prosi żebyś sobie tego linuksa zainstalował bo nie poradzi sobie ( --; )

W Accessie trzeba dużo klikać w mysqlu masz kilka podstawowych komend do nauczenia, m.in. tych wspomnianych przez Mróvqa
a potem piszesz szybciutko i logicznie
SELECT * FROM tabela WHERE kolumna=wartosc AND ... ;
INSERT INTO tabela (kolumna1, kolumny2, ...) VALUES (wartosc1, wartosc2, ...);

Wymagania to podstawowa znajomość angielskiego i składnia zapytań.
P-72642
zabuza123
» 2013-01-05 22:31:44
Ucz się matmy i fizy. Nie opłaca się zdawać informatyki na maturze. A jak bardzo chcesz to ciągle rozwiązuj różne zadania. Zapoznaj się z zadaniami maturalnymi bo zawsze powtarzają się te same. Np. największy zbiór zadań maturalnych z C++ z dokładnymi opisami jest chyba na http://www.p-programowanie.pl/ . Niestety do Excela i Accesa takiej strony nie znalazłem. Uczyłem się sam.
P-73106
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2