Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Linkowanie SFML2 do CodeBlocks, problem

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-06 13:49
Autor Wiadomość
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Linkowanie SFML2 do CodeBlocks, problem
» 2013-01-05 20:58:32
Witam was serdecznie, otóż popsuł mi się Visual Studio, więc postanowiłem kontynuować pisanie w CodeBlocks z najnowszym kompilatorem GCC(MinGW), zainstalowałem go przez get-inst. CB pobrałem bez kompilatora. Otóż mam problem na początek z podlinkowaniem biblioteki SFML2. Pobrałem ją ze strony SFML, wybrałem wersję dla CodeBlocks z MinGW. W Project-Build options ustawiłem wszystkie ścieżki i podlinkowałem odpowiednie biblioteki(dynamicze, osobno dla Debug i Relase). Ustawiłem też katalog roboczy w Project-Properties(są tam wszystkie biblioteki i obrazki). No i problem polega na tym, że kompiluje się bez najmniejszych problemów, linkuje też, ale odrazu po uruchomieniu dostaje na dzień dobry: Program X przestał... Nie wiem co jest tego przyczyną. Wydaje się, że wszystko zrobiłem dobrze. Wcześniej też był problem, ale okazało się, że w katalogu były biblioteki dla Visual Studio. Przekopiowałem tam właściwe i teraz jest ten problem. Jak to można rozwiązać? Oto kod, który usiłuje uruchomić:
C/C++
#include <SFML/Graphics.hpp>

using namespace sf;

int main()
{
    RenderWindow window( sf::VideoMode( 640, 480, 32 ), "Testing SFML in CodeBlocks" );
    while( window.isOpen() )
    {
        Event event;
        while( window.pollEvent( event ) )
        {
            if( event.type == sf::Event::Closed )
                 window.close();
           
        }
        window.clear();
        window.display();
    }
    return 0;
}

Debugger pokazuje na linijkę, w której jest tworzony obiekt klasy RenderWindow. W logu pisze coś takiego:

Program received signal SIGSEGV, Segmentation fault.
Pokazując na tą linijkę.
P-73096
Mrovqa
» 2013-01-05 22:40:15
Sprawdziłeś czy masz odpowiednią wersję (odpowiednią kompilację) SFMLa?
P-73108
DejaVu
» 2013-01-06 04:11:34
P-73117
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-06 13:49:45
Już po problemie. Biblioteka skompilowana ze źródeł(z CMake okazało się to bardzo łatwe) i działa jak należy. Dzięki DejaVu za nakierowanie na właściwy trop. Zamykam, dziękuję.
P-73131
« 1 »
  Strona 1 z 1