Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WinAPI] Dodawanie ikonek do okna metodą "Przeciągnij upuść" i uruchamianie programu

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-16 19:35
Autor Wiadomość
xevuel
» 2013-01-16 17:53:18
@up:
Może inaczej - nie udało mi się znaleźć w google żadnego tutoriala, który opisałby jak to zrobić. Próbowałem wielokrotnie sam kombinować, ale mi nie wyszło. Znasz może jakiś link, który mógłby być pomocny?
P-74131
DejaVu
» 2013-01-16 17:55:00
U mnie GCC nie ma z tym żadnych problemów.
Ty to jesteś specjalny i Ci wszystko będzie działało :P Nawet jak czegoś w headerach nie będzie to i tak poradzisz sobie poprzez zaciągnięcie dynamiczne odpowiednich funkcji :P

W każdym razie na GCC bym również aż tak nie psioczył, bowiem kompilatory jak również biblioteki się rozwijają i aż tak wielu rzeczy na dzień dzisiejszy nie brakuje w bibliotekach z MinGW.

/edit:
C/C++
#include <windows.h>
#include <OleIdl.h>

int main()
{
    IDropTarget * pDT = NULL;
    return 0;
}
Kompiluje się na GCC 4.4 :)
P-74132
Elaine
» 2013-01-16 18:08:32
Może inaczej - nie udało mi się znaleźć w google żadnego tutoriala, który opisałby jak to zrobić. Próbowałem wielokrotnie sam kombinować, ale mi nie wyszło. Znasz może jakiś link, który mógłby być pomocny?
Nie. Ja nie robię nic szczególnego. Skopiowałem kod z bloga Raymonda Chena i go skompilowałem. Działał.

Nawet jak czegoś w headerach nie będzie to i tak poradzisz sobie poprzez zaciągnięcie dynamiczne odpowiednich funkcji :P
Jeśli czegoś nie ma w nagłówkach, to pewnie wymaga relatywnie nowej wersji systemu, więc i tak lepiej użyć do tego LoadLibraryEx i GetProcAddress (chyba że komuś nie zależy na kompatybilności ze starociami).

W każdym razie na GCC bym również aż tak nie psioczył, bowiem kompilatory jak również biblioteki się rozwijają i aż tak wielu rzeczy na dzień dzisiejszy nie brakuje w bibliotekach z MinGW.
(…)
Kompiluje się na GCC 4.4 :)
Wersja GCC nie ma tutaj znaczenia. Znaczenie ma wersja albo w32api ('oficjalne'), albo mingw-w64 (lepsze). Te projekty są niezależne od GCC.
Teoretycznie można mając jedno podmienić to na drugie, ale to jest dosyć problematyczne, bo mingw-w64 ma własny runtime niekompatybilny z mingw-rt, więc dla świętego spokoju lepiej byłoby skompilować od zera kompilator.
P-74133
xevuel
» 2013-01-16 18:38:41
No ale weźmy inny przykład: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb776913(v=vs.85).aspx#usage. Kopiujemy kod, kompilujemy - kompilator rzuca się o IFileDialog. Szukamy, okazuje się że potrzeba Shobjidl.h. Oczywiście nie ma go przy GCC, a jakiego byśmy nie pobrali, tak czy siak żąda coraz to kolejnych, których można szukać w nieskończoność. Próba skopiowania nagłówków z Visuala również kończy się błędami.

Swego czasu poświęciłem chyba tydzień, żeby to wszystko dokleić, także nie jest to tak, że nie wiem co mówię. Niestety, nie powiodło mi się.

//edit: Będę musiał kiedyś zerknąć na to - dzięki :)
P-74138
Elaine
» 2013-01-16 19:35:11
W mingw-w64 ten interfejs i nagłówek są.
P-74144
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2