Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

GTK+ i Dev-C++ [ instalacja]

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-23 07:05
Autor Wiadomość
RaVq3K
Temat założony przez niniejszego użytkownika
GTK+ i Dev-C++ [ instalacja]
» 2013-01-21 23:44:29
Czy mógłby jakiś uprzejmy pan napisać mi krok po kroku typowo jak dla osła gdzie kliknąć co wpisać etc.
aby dodać GTK+ do Dev'a? bo mnie szczeżę już szlak trafia :D

Pozdrawiam :)

Wszystko ładnie pięknie tylko mi nie chodziło o Code Block'a tylko Dev-C++
http://www.bloodshed.net/devcpp.html

Nauczyłem się już do Deva :)

może być ten wxDeV-C++  Zainstalowałem  w formie paczki te GTK+ kompiluje i nici wpisuje w kompilatorze i linkerze to co trzeba z tymi flagami i nic


MrPoxipol No dobrze posłucham się i zobaczymy jak to będzie dziękuję bardzo za pomoc ;)
P-74638
MrPoxipol
» 2013-01-22 10:45:16

Zrób po prostu tak:

Pobierz i zainstaluj Code::Blocks Link(Source Forge)

Następnie pobierz GTK Bundle 2.24 (32-bit) dla Windows

Wypakuj plik z wybraną paczką do jakiegoś katalogu np. C:\GTK\.

Wejdź w Zmienne środowiskowe (Mój Komputer->PPM, właściwości->zakładka "Zaawansowane"->Zmienne środowiskowe)
Ukaże ci się lista zmiennych, w ramce Zmienne systemowe naciśnij przycisk "Nowa i dodaj takie zmienne:
Nazwa zmiennejWartość zmiennej
GTK_BASEPATHC:\GTK\
INCLUDE
C:\GTK\INCLUDE;C:\GTK\INCLUDE\GTK-2.0;C:\GTK\INCLUDE\GLIB-2.0;C:\GTK\INCLUDE\PANGO-1.0;C:\GTK\INCLUDE\CAIRO;C:\GTK\INCLUDE\ATK-1.0;C:\GTK\INCLUDE\GTKGLEXT-1.0;C:\GTK\LIB\GTK-2.0\INCLUDE;C:\GTK\LIB\GLIB-2.0\INCLUDE;C:\GTK\LIB\GTKGLEXT-1.0\INCLUDE;C:\GTK\INCLUDE\LIBGLADE-2.0;C:\GTK\INCLUDE\LIBXML2;
LIBC:\GTK\LIB
PKG_CONFIG_PATHC:\GTK\lib\pkgconfig

Gdy już to zrobiłeś, uruchom Code::Blocks. Stwórz nowy projekt GTK(FILE->New->From template->Projects->wybierz GTK+ Project->Kliknij przycisk "Go")

Następnie podaj nazwę projektu itd.

Dajesz "Next", podajesz gdzie znajduje się główny folder GTK(np. C:\GTK\ Dajesz "Next".

Wyskoczy Ci okienko gdzie musisz podać gdzie znajdują się odpowiednie foldery, jeżeli zainstalowałeś GTK w folderze C:\GTK\ to musisz podać takie informacje:
baseC:\GTK\bin
includeC:\GTK\include
libC:\GTK\lib
objC:\GTK\etc

I teraz najważniejsze w polu
cflags podaj pkg-config --cflags gtk+-2.0
lflags podaj pkg-config --libs gtk+-2.0

Jeżeli to zrobisz to instalacja GTK+ będzie zakończona, ja tak zawsze instaluję i działa :)
Pzdr udanych projektów!
MrPoxipol
P-74650
Badman
» 2013-01-22 13:55:12
Dev-C++ to już naprawdę przeżytek jeżeli bardzo się upierasz skorzystaj z wxDev-C++ ( http://wxDev-C++wxdsgn.sourceforge.net ).
W Dev-C++ instaluje się paczki, są do instalcji z opziomu programu lecz już przestarzałe. Jeśli jesteś zaintersowany mogę podesłać Ci zrobioną przez mnie.
Sam od niedawna przeszedłem na CodeBlocks i w dodatku jest na linuksa.
P-74658
Mrovqa
» 2013-01-22 14:50:51

Zrób po prostu tak:

Pobierz i zainstaluj Code::Blocks Link(Source Forge)

Nastepnie pobierz GTK Bundle 2.24(dla 64-bit 2.22) odpowiednio dla 32 bitowego lub dla 64 bitowego Windowsa.
Nie radziłbym pobierać wersji 64-bitowej tylko 32-bitową - projekty i tak autor będzie kompilował jako 32-bitowe (a do nich nie zlinkuje 64-bitowego GTK+), zwłaszcza, iż gcc dołączone do CB, do którego dałeś link kompiluje appki jako 32-bitowe.
P-74672
MrPoxipol
» 2013-01-22 15:19:56
@RaVq3K ja też nie mogłem odzwyczaić się od wxDev, ale w końcu przeszedłem na C::B i uważam, że to była dobra zmiana...
P-74679
Badman
» 2013-01-23 07:05:06
P-74780
« 1 »
  Strona 1 z 1