Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WSA]WSAAsyncselect

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-24 19:11
Autor Wiadomość
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WSA]WSAAsyncselect
» 2013-01-23 23:54:05
Czy wie ktoś, czy mogę użyć WSAAsyncSelect(); do zwykłych gniazd TCP/IP utworzonych za pomocą select()(i nic po za tym) i gdy WSAStartup było z wersją 2.2?
Czy trzeba używać np. WSASocket(). Z tego co patrzyłem to ma ta funkcja tylko dodatkowe parametry takie jak tworzenie grupami gniazd.
Pytam się dlatego że to w ogóle zmieni wygląd i organizacje kodu, więc ciężko byłoby pisać zmyślą błędnego obstawienia.
P-74895
xevuel
» 2013-01-24 07:19:14
P-74900
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-24 17:02:26
Dzięki za link. Myślałem że ostatni parametr określa coś innego, ale w każdym razie mogę sobie stosować tą funkcję kiedy chcę. Teraz zaś jest pytanie po części pochodne.
Jeśli mam załóżmy 20 socketów to nie będę mógł sobie zmienić drugiego parametru(lParam) funkcji dla komunikatu w oknie, lecz będę musiał użyć 20 innych liczb określających kolejne sockety (wParam). Pytanie: które z liczb komunikatów(wParam) są zajęte a które wolne. Tak żeby nie ustawić sobie jako np.: WM_CLOSE czy inne ważne komunikaty, żebym się nie zdziwił że podczas przysyłania danych klika mi się myszka czy coś innego...
Dodam że ten komunikat będę musiał dodać do okna obsługiwanego za pomocą SFGUI.
P-74926
xevuel
» 2013-01-24 17:07:50
Nie jestem pewny, ale chyba to: [MSDN] WM_USER powinno Cię zainteresować :)
P-74927
Admixior
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-24 19:11:56
Tak, dzięki.
Dla potomnych:
#define WM_USER 0x0400
ZakresTyp wiadomości
0 do WM_USER - 1Tajne komunikaty które wysyła system do naszej aplikacje (don't touch)
WM_USER do 0x7FFFKomunikaty zdefiniowane przez nasz program (ale nie programisty piszącego appke) tylko przez kontrolki więc jeśli nie wiemy co robimy lepiej nie tykać
WM_APP (0x8000) do 0xBFFFHulaj dusza - całe 0x3FFF numerów do wykorzystania w 100% na własny użytek :p
0xC000 do 0xFFFF Służy do wymiany wiadomości np między programami (wiadomości muszą być zarejestrowane przez RegisterWindowMessage(..) i są tylko w tych aplikacjach które sobie zarejestrowały te wiadomości (nie należy traktować jako stałe gdyż numery np. mogą być wymieszane)
wyższe niż 0xFFFF Ściśle tajne. Forbidden
P-74934
« 1 »
  Strona 1 z 1