Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[c++] checkBox

Ostatnio zmodyfikowano 2013-01-29 11:23
Autor Wiadomość
Scythe
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[c++] checkBox
» 2013-01-28 21:17:33
Witam
Jak zrobić przycisk checkBox żeby po jego naciśnięciu wyświetlał się napis a po odciśnięciu znikał? Ma ktoś jakiś pomysł?
P-75268
Mrovqa
» 2013-01-28 21:55:35
Widać, że nie masz najmniejszego pojęcia o tym, co chcesz osiągnąć. Na razie mogę Cię odesłać do kursu jakiejś biblioteki obsługującej GUI takich jak: Qt, GTK+, wxWidgets czy WinAPI.
Jeżeli piszesz już w czymś konkretnym - to opisz konkretnie problem, my tu nie wróżymy.
P-75272
Scythe
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-28 22:02:09
mam program pisany w programie borland i chce zrobić żeby ten kawałek kodu wyświetlał mi się dopiero po naciśnięciu kontrolki checkBox

Ipmt->Label12->Caption = "Koszt kredytu:  " + IntToStr(kosztkredytu)+ " % ";

P-75273
crash
» 2013-01-28 22:53:46
CheckBox generalnie służy jako graficzne przedstawienie zmiennej bool, natomiast od przyciskania są przyciski: Button, Glyph, SpeedButton, jest ich tam trochę.

Generalnie najpierw użytkownik programu wybiera sobie RadioButton'y lub zaznacza CheckBox'y, a następnie wciska Button czy coś mu podobnego i dopiero podejmowane są wewnątrz programu decyzje na podstawie RadioButton'ów czy CheckBox'ów. Nie mniej, można oprogramować dość dużo wizualnych kontrolek (o ile nie wszystkie) aby po kliknięciu na nie nastąpiło zaprogramowane zdarzenie: OnClick().

Jeśli chcesz by automatycznie wystąpiło zdarzenie OnClick() po naciśnięciu CheckBox'a to po prostu na formatce zaznaczasz dany CheckBox aby stał się aktywny dla Object Inspector'a i wtedy w zakładce Events oprogramowujesz zdarzenie OnClick().

Osobiście używałem OnClick() przy CheckBox'ach aby natychmiast inny obiekt lub cała ich grupa na formatce stała się widzialna lub dostępna (parametry w Obj.Insp. visible oraz enabled)

ps: Zaznaczaj w temacie, że chodzi o Borlanda
P-75279
Scythe
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-01-29 11:23:12
Problem rozwiązany. pomógł ten artykuł. Wkleję, może komuś się przyda. :)
http://www.mlrweb.com/program/mbox.htm
P-75298
« 1 »
  Strona 1 z 1