Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Generowanie liczby

Ostatnio zmodyfikowano 2013-02-01 23:44
Autor Wiadomość
usmiech
» 2013-02-01 23:44:47
Szustarol ....ja ucze sie dopiero jakies 3 tygodnie c++. Fakt, ze sprawia mi to ogromna przyjemnosc i pewnie dzieki temu idzie mi to calkiem niezle, nie mowie, ze nie mam problemow, ale nauka i ilosc powtorzen naprawde czyni cuda...Komp to 'glupie cus' nie zrobi nic wiecej niz to co mu napiszemy, ale jesli dobrze napiszemy to smiga ...:) Wracajac do Twojego pytania to , zeby komp mogl cos generowac to najpierw trzeba mu cos wprowadzic.., zeby mogl losowac cus i do tego cus innego  /z tego co juz zostalo wprowadzone/ to trzeba mu podac sposob, czyli wlasciwy program, ktory wygeneruje liczby losowo i bez powtorzen.. Wbrew pozorom nie jest to takie proste i nie wystarczy napisac wybierz losowo, czy jak wolisz generuj... potrzeba troche wiedzy ..wiec moja rada - poczytaj najpierw i zacznij od poczatku , pozdrawiam :-)

A dla pomocy pokaze Ci poczatek programu, ktory ja napisalem na losowy wybor liczb z tablicy[5]/ bez powtorzen / ... Mozna oczywiscie powiekszyc ilosc danych w tablicy i wybierac losowo tyle liczb ile sie chce....Acha i ten program dziala, mozna go wykorzystac , po pewnych korektach i rozszerzeniu do np gry w karty  :)

C/C++
#include <iostream>
#include <ctime>
#include <cmath>
#include <cstdlib>
using namespace std;
int tablica[ 5 ];
void wybierz_liczbe();
bool liczba_wybrana[ 5 ];
int nastepna_dostepna( int n );
int pozostale_liczby = 5;
int losuj_0toN1( int n );
P-75579
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3