Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program z prostym interfejsem okienkowym - jak zrobić?

Ostatnio zmodyfikowano 2014-05-11 19:36
Autor Wiadomość
bingo009
» 2014-05-11 15:28:05
W C++ także można programować obiektowo, nie wiem jak można programować niepoprawnie obiektowo. Programowanie obiektowe to programowanie oparte na obiektach i nie ma jakiegoś jedynego słusznego sposobu pisania. Czy w C# tworzy się łatwiej, to subiektywna opinia, C++ z odpowiednimi bibliotekami też jest prosty w kodowaniu. Jeżeli chodzi ci o designera aplikacji, to w C++ np. Qt też ma takie coś i Qt ma tą zaletę w stosunku do Windows Forms, że jest multiplatformowe i bardzo łatwo przenosić aplikacje na inne systemy, a nawet na urządzenia mobilne, C# jest tylko dla produktów Microsoft, niemniej coś chyba można kombinować z Mono, ale po co, skoro w C++ jest łatwiej przenosić kod na inne platformy? No i zacznijmy od tego, że może autor nie chce zmieniać języka?
P-109690
Wrzud
» 2014-05-11 18:46:48
W C++ także można programować obiektowo, nie wiem jak można programować niepoprawnie obiektowo.
Jak źle zaprojektuje się hierarchię klas na samym początku projektu, to ciężko będzie potem nad nim "panować" pod sam jego koniec.
P-109715
bingo009
» 2014-05-11 19:10:21
W C# też przecież można źle zaprojektować klasy i pogubić się w tym, więc ja różnicy nie widzę.
P-109722
Wrzud
» 2014-05-11 19:36:26
Pisałem w kontekście tylko twojej wiadomości. C# jest mniej problematyczny, zobacz na składnie i ilość wypluwanych errorów przez kompilator.. W C# kompilator nie wypluje Ci 100 linijkowej litanii błędów w szablonie klasy, ktora i tak ma problematyczna definicje w naglowkach, nie musisz bawić się w destruktory i dziedziczenie wirtualne itp
P-109725
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2