Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Matematyka i Fizyka - czy się przydaje ? Wasze opinie i sugestie

Ostatnio zmodyfikowano 2015-01-24 22:14
Autor Wiadomość
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Matematyka i Fizyka - czy się przydaje ? Wasze opinie i sugestie
» 2015-01-19 22:57:24
Witam Was. Chciałbym Wam zadać parę pytań dotyczących Matematyki, Fizyki oraz ich zależności między nimi.

1. Jak sądzicie, czy Matematyka jest zależna od Fizyki i na odwrót? Dlaczego?
2. Czy ktoś kto dobrze ogarnia matematykę ma szansę mniejszym nakładem pracy opanować fizykę i na odwrót?
3. Czy znajomość Matematyki i Fizyki jest konieczna lub chociaż przydatna w Informatyce? Jak się to przekłada na programowanie czy webmasterkę?
4. Jak Waszym zdaniem można zweryfikować czyjeś predyspozycje do matematyki czy fizyki. Da się to jakoś ustalić w dosyć nieskomplikowany sposób?
5 Co sądzicie o Analizie Matematycznej, Algebrze Liniowej czy Algebrze Boole'a? Czy takie narzędzia jak pochodne, pochodne pochodnych, całki, macierze, wektory, różniczki, liczby zespolone (w tym i urojone) czy eliminacja Gaussa mają swoje zastosowanie w Programowaniu i Webmasterce?

Na prawdę interesuje mnie Wasze pojęcie i opinie o tym. Jeżeli znacie też jakieś fajnie i ciekawe Artykuły dotyczące Matematyki, Fizyki i Informatyki, ich zależności czy pytań zadanych przeze mnie powyżej, chętnie poczytam. Prosiłbym zatem o linka do takowych artykułów, jeżeli jakieś znacie. Z góry dziękuję
P-125230
pekfos
» 2015-01-19 23:02:49
1. Jak sądzicie, czy Matematyka jest zależna od Fizyki i na odwrót? Dlaczego?
Fizyka jest na pewno zależna od matematyki. W dość oczywisty sposób ;)

3. Czy znajomość Matematyki i Fizyki jest konieczna lub chociaż przydatna w Informatyce? Jak się to przekłada na programowanie czy webmasterkę?
W webmasterce raczej się nie przydaje, a i w programowaniu też nie zawsze. Zależy, co chcesz programować i w jakim stopniu to rozumieć.

4. Jak Waszym zdaniem można zweryfikować czyjeś predyspozycje do matematyki czy fizyki. Da się to jakoś ustalić w dosyć nieskomplikowany sposób?
5 Co sądzicie o Analizie Matematycznej, Algebrze Liniowej czy Algebrze Boole'a? Czy takie narzędzia jak pochodne, pochodne pochodnych, całki, macierze, wektory, różniczki, liczby zespolone (w tym i urojone) czy eliminacja Gaussa mają swoje zastosowanie w Programowaniu i Webmasterce?
Czy ty jesteś na jakiejś uczelni i szukasz wymówek od nauki..? Poza tym, jw.
P-125231
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-19 23:22:27
Czy ty jesteś na jakiejś uczelni i szukasz wymówek od nauki..? Poza tym, jw


To dosyć odważne założenie, zważając na to, iż mnie nie znasz. Dlaczego więc tak zakładasz ??
I jak się cytuje tutaj czyjeś posty ??
P-125233
pekfos
» 2015-01-19 23:28:58
Takie można odnieść wrażenie po strukturze i sensie pytań. 'Czy to to i to przyda mi się w webmasterce?'. Jakbyś nie musiał się uczyć tych rzeczy, to raczej byś nie pytał z góry, czy coś się przyda. Tak jakby stawianie webmasterki i np całek w jednym pytaniu samo w sobie nie było dziwne..
P-125234
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-19 23:43:16
Nie wykluczam takiej możliwości, iż źle sformułowałem te pytania. Chciałem raczej poznać opinie tych, którzy w Informatyce, a zwłaszcza w programowaniu i webmasterce już trochę siedzą i mają pewne swoje doświadczenia i odczucia. Chciałbym się od Was dowiedzieć, czy znajomość Fizyki i Matematyki ma jakieś znaczenie w Programowaniu i Webmasterce, czy może choć trochę w tym pomóc. W jakim stopniu się przydaje i jakie narzędzia zarówno z Fizyki, jak i Matematyki najczęściej są wykorzystywane przez doświadczonych i zaawansowanych programistów.

Chciałem też, aby to była otwarta dyskusja Programistów na temat tych dziedzin nauki, które w teorii pomagają w Informatyce (w programowaniu i webmasterce) oraz też wypytać się, jak to wygląda w praktyce. Także chciałbym się dowiedzieć, dlaczego uważacie (chyba iż myślicie inaczej), że ktoś kto jest zdolny matematycznie jest też w stanie mniejszym nakładem pracy nauczyć się fizyki i na odwrót. Niby proste pytanko, ale z której strony je ugryźć ? ;D


Również Jeżeli znacie też jakieś ciekawe artykuły dotyczące powyższych pytań (lub odpowiedzi na te pytania), lub też na temat matematyki, fizyki bądź informatyki i ich zależnościami występującymi pomiędzy nimi, chętnie bym poczytał (linki możecie wstawić w tym temacie - dla mnie i dla innych zainteresowanych ;D)
P-125235
Piastlis
» 2015-01-20 02:35:15
1.Czy Matematyka jest zależna od Fizyki i na odwrót? Bez matmy fizyka byłaby przyrodą.To podstawowe narzędzie pracy.Np. w fizyce kwantowej tworzy się pewne matematyczne konstrukce które potwierdza się lub nie po wielu latach.
2.Na poziomie szkolnym tak. Ale historia zna kilku genialnych fizyków którzy nie byli szczególnymi matematykami.
4.Albo to lubisz albo nie. Algebra Boole'a:)
5.Macierze i wektory? Ciekawe jakbyś z C++ pozbył się tablic i wskaźników co by z niego zostało.Bez algebry Boole'a kompów nie byłoby w ogóle.

 Programista to poniekąd fizyk. Bada właściwości komputera.Stawia pewne hipotezy i konfrontuje je z rzeczywistością.W ostateczności i tak komp ma zawsze rację. To tak praca fizyka teoretyka i doświadczalnego w jednym:)
P-125239
libed
» 2015-01-20 20:07:13
Jeśli masz o czymś pojęcie to łatwiej Ci jest znaleźć problem i jego rozwiązanie, łatwiej Ci jest rozplanować i tym samym zminimalizować konieczność poprawek.
Ale to wcale nie oznacza, że trzeba znać wszelkie wzory ich szczegóły, ich implementację czy sposób działania, bo od tego są biblioteki tworzone przez ludzi którzy się na tym znają.

W skrócie: Lepiej być mądrym i bardziej samodzielnym niż głupim i uzależnionym od innych. To chyba proste ;)
P-125275
DejaVu
» 2015-01-24 22:14:19
Podobne tematy już były. Poczytaj sobie:
Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:

Przykłady:
http://cpp0x.pl/forum/temat/​?id=13091
Jak zacząć programowanie?
P-125503
« 1 »
  Strona 1 z 1