Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

HTML lub pdf w oknie programu

Ostatnio zmodyfikowano 2015-11-23 20:40
Autor Wiadomość
ptosiek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-10-20 20:24:47
bombatom69
Osoba „nieinformatycznie” nie ma nic rysować w html. Chodzi o to że ona szykuje pytania do istniejących plansz. Ma wyglądać to tak że jest plansza (obrazek *.png) na której jest 12 figur geometrycznych w różnych kolorach. Do danej planszy przygotowywane jest 10 pytań. Osoba „nieinformatyczna” tworzy zadanie np. w jakimś edytorze tekstu (MS Word) gdzie wpisuje tekst „Znajdź poniższą figurę geometryczną” a pod tekstem wkleja „wycięty z planszy” obrazek przestawiający np. czerwony kwadrat. I teraz najprościej zapisuje to do pliku *.pdf i to koniec jej pracy. Ja te pliki dorzucam do programu, który „wie” że zadanie 1-10 dotyczą planszy 1, natomiast zadanie 11-20 dotyczą planszy 2 itd. Lub też zadanie to zapisywane jest do formatu *.html, gdzie po zmianie ścieżek do grafiki tak samo wrzucam do programu. Także nic nie jest malowane tylko dodawane z pliku czyli wstaw obrazek z pliku.

michal11
Obrazki nie będą generowane losowo, one będą wstawiane przez autora pytania.

Ogólnie Panie i Panowie najprościej mówiąc chciałbym zrobić w formie programu takie coś:
Dziecko dostaje kartę A4 z następującym napisem „ Znajdź poniższą figurę geometryczną” a pod tekstem ma obrazek z czerwonym kwadratem. Podchodzi do dużej planszy gdzie jest 12 figur w różnych kolorach i paluszkiem wskazuje odpowiednią figurę. Po wskazaniu przez dziecko podchodzi Pani/Pan i swoim palcem wskazuje rozwiązanie. Gdy dwa palce są na tej samej figurze dziecko rozwiązało zadanie prawidłowo.
Ten plik *.pdf lub *html to jest ta kartka A4, którą chciałbym zaprezentować we własnym programie nie używając np. Adobe Reader itp.
P-138957
bombatom69
» 2015-10-20 22:33:31
Po tej ostatniej Twojej wypowiedzi odnoszę wrażenie, że właściwie nie masz jeszcze niczego... oczywiście poza potrzebą, która jest matką wynalazków ponoć.

Stoisz jednak twardo przy swoich pomysłach, zatem powiem Ci tylko, że raczej odradzam HTML. Nie mogę tego napisać ze stuprocentową pewnością jak wygląda sprawa obecnie, ale gdy sprawdzałem ostatnim razem, jak wygląda html wyprodukowany przez word-a to była to obrzydliwa wręcz sieczka.
Nie wiem nic o formacie PDF, jednak tu również nie jestem optymistą. Spróbować oczywiście trzeba jeśli masz tak ograniczone opcje do wyboru.

Niestety nie jestem w stanie Ci pomóc, bo nigdy nie miałem potrzeby korzystania z pdf w ten sposób, html z resztą również nie.
P-138967
ptosiek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-23 20:40:30
Faktycznie w GTK+ nie znalazłem rozwiązania, dlatego cały projekt przerzuciłem do wxWidgets gdzie do wyświetlania plików *.html jest wxHtmlWindow, a jak ktoś potrzebuje coś bardzie zaawansowanego to jest wxWebView. Do wyświetlania plików *.pdf też coś znalazłem, ale nie weryfikowałem, gdyż *.html jest dla mnie bardzie przydatny.
Dziękuje za pomoc.
P-140666
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2