Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++](Codeblocks) przypisanie wartosci zmiennej z rej pod adres

Ostatnio zmodyfikowano 2018-02-22 19:34
Autor Wiadomość
mateczek
» 2018-02-04 17:09:49
Program jakoś działał pod XP co nie znaczy, że to windowsowy program (pewnie był napisany znacznie wcześniej). nawet w nagłówku masz #include "DOS.h"
cytat z wiki:
Borland C++ 4.52 - (1995) Official support for Windows 95, OWL 2.5

Program Działał ci pod emulatorem Dosa. W Windowsie NT i wyżej  nie możesz korzystać z przerwań, chyba że piszesz sterownik działający w przestrzeni jądra!!! Program musiał być kompilowany jeszcze pod DOS!!!
A ten program jakiś ważny ?? robi coś więcej niż rysowanie jakiś Lini i wypisywanie tekstu ?? czy ta assemblerowa obsługa myszy jest niezbędna w tym programie??

Więc masz dwie wymarłe technologie.
1 Przerwania odo obsługi urządzeń zewnętrznych (wywoływanie funkcji systemowych jako przerwań).
2 biblioteka graph.h do pracy w trybie graficznym w programach dosowych.
P-169231
znyk
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-02-04 17:47:16
Więc masz dwie wymarłe technologie.
1 Przerwania odo obsługi urządzeń zewnętrznych (wywoływanie funkcji systemowych jako przerwań).
2 biblioteka graph.h do pracy w trybie graficznym w programach dosowych.

Grafika już mi nie wywala błędów, assembler też nie mam jeszcze tylko 4 błędy z przypisaniem wartosci zmiennej z rejestru a1 pod adres a patrz tutaj:
http://cpp0x.pl/forum/temat/​?id=26645

Więc prawie już działa.

 
P-169232
pekfos
» 2018-02-04 21:22:33
Po co właściwie chcesz ten program skompilować? Jeśli chcesz go w jakiś sposób rozwinąć, to najlepiej oddaj sobie przysługę i przeportuj to na coś nowocześniejszego.
P-169245
mateczek
» 2018-02-04 23:51:16
assembler też nie mam jeszcze tylko 4 błędy z przypisaniem wartości zmiennej z rejestru a1 pod adres a patrz tutaj

To że kod Ci się skompiluje to jeszcze nie wszystko !!! Nawet jeśli masz problem z wstawkami assemblerowymi(Bo "gcc" ma trochę inną składnie od starego Turbo c++). I Zanim pójdziesz głębiej w las w przerabianiu tego zabytkowego kodu. Zobacz ten, w którym masz tylko dwie linie wywołujące przerwanie.
C/C++
#include<iostream>

void stan_myszy()
{
    asm(
    "mov $0x0003,%%ax;"
    "int $0x33;" // niedozwolone przerwanie pod windowsem
    :
    :
    : "%ax", "%bx", "%cx", "%dx" //rejestry które uległy zmianie
    );
   
}

int main()
{
    stan_myszy();
}
P-169253
znyk
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2018-02-22 19:34:53
Odkryłem coś takiego jak odpalać 16-bitowe aplikacje w Windows 10 64-bit.
https://www.groovypost.com​/howto​/enable-16-bit-application-support-windows-10
i problem rozwiązany.
P-169577
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3