Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program do edycji mapy [C++/Allegro]

Ostatnio zmodyfikowano 2011-09-15 14:43
Autor Wiadomość
pekfos
» 2011-09-13 18:14:41
Jeżeli nie uczysz się C++ dłużej niż 1-2 lata to znaczy że nie dasz rady napisać gry. Taki projekt wydaje się być prosty ale w czasie kodzenia pojawi się wiele problemów i błędów które ostudzą twój zapał. Jeśli zacząłeś programować tylko po to by zrobić grę to daj sobie spokój bo albo cię zniechęci żmudna nauka języka i bibliotek albo setki problemów, błędów i komplikacji które pojawią się w dużym projekcie jakim jest gra komputerowa (inna niż snake i tetris) albo słaby i niezadowalający efekt końcowy(szpetna grafika z painta i niewłaściwe działanie części kodu) albo gdy w połowie drogi(Gdy kod będzie miał już n tysięcy linii) przy "sprawdzaniu jak to obecnie wygląda" wyleci ci błąd pamięci albo gdy kodząc wejdziesz w ślepy zaułek i dalsze rozwijanie projektu będzie wymagało zmiany w połowie kodu(efekt braku projektu lub braku doświadczenia przy projektowaniu).(wtf? ale długie zdanie :P)

Dlatego ja zamierzam spróbować (Bo mam zapał, ale nie wiem czy mi się uda) stworzyć naprawdę dobrą grę, która będzie posiadać bardzo rozbudowany świat (nawet kilka światów po kilkadziesiąt poziomów),
Jakbym słyszał siebie kilka lat temu :P Też chciałem zrobić naprawdę dobrą, rozbudowaną grę ale.. no właśnie.. mój grafik, jeśli można tak go nazwać po zrobieniu 2 sprajtów uznał że ma dość a ja po zrobieniu grafiki w paintcie porzuciłem projekt bo już Tibia lepiej wyglądała :P
P-40921
DejaVu
» 2011-09-13 19:29:43
Jeśli zacząłeś programować tylko po to by zrobić grę to daj sobie spokój (...)
Nie zgadzam się z powyższym stwierdzeniem :) Sam miałem kiedyś taki cel i to cel nadaje sens nauce. Byle by Ci wytrwałości wystarczyło do biegłego opanowania programowania :)
P-40922
SeaMonster131
» 2011-09-13 20:42:13
A ja programuje 1 rok i 9 miesięcy. Gry umiem pisać, umiem, bo lubię to robić i chcę to robić jeszcze lepiej ;p Wystarczą chęci. Wiadomo - na początku ciężko będzie, ale później już z górki ;p Pamiętam swój 1. większy projekt, 2000 lini kodu w jednym pliku, 0 obiektowości... Po prostu pisząc gry nabiera się coraz więcej doświadczenia :) Czyli też uczy się jezyka ;p Ale żeby zacząć gry pisać to jednak trzeba umieć już troche go :)
P-40926
Temes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-09-14 15:14:10
No tak, a ja odpowiem na kilka pytań (może to pytania nie były...):
1.Nie jestem studentem, nic, nie mam rodziny, (tu lepiej usiądźcie), jestem gimnazjalistą, dokładnie 2, wątpię aby na świecie było chociaż 5% gimnazjalistów którzy się tym interesuje (może 2-3 os. w każdej szkole takie jak ja).
2.Ja rozumiem, i to bardzo dobrze rozumiem że będę napotykał się na wiele błędów, nawet jeżeli pojmę dużą wiedzę o C++, ale myślę że to mnie nie zniechęci.
3.Grafika - grafika? Hmm, ja z powyższych postów rozumiem, że pracowaliście/pracujecie w duetach i większych grupach, ja niestety (a może... hmm... "stety") nie mam takiego problemu, ponieważ sam projektuję sobie grafikę, uczyłem się rysować w paincie (w podstawówce :P) potem przerzuciłem się na GIMP'a, jeżeli ktoś wie co to za program, jest to, jak można tak ująć, "bardziej rozbudowany PAINT", który posiada wiele możliwości, a najważniejsze - rysowanie *.gif, i to się przyda aby animacja w grze nie stała w miejscu podczas poruszania się w prawo -.-
4.Moim marzeniem, tak marzeniem, jest stworzenie gry bardzo rozbudowanej, wiem że to nie będzie już kod np. 10000 linijkowy, tylko np. 100000 (100lv??? możliwe :P), przykład zamierzam brać z portalu takiego jak np. PIXELJAM, mają oni tam gry bardzo ciekawe (przynajmniej część :P
5.Mam nadzieję że będziecie mnie wspierać w spełnianiu mojego "marzenia" :)
P-40952
pekfos
» 2011-09-14 15:34:03
(tu lepiej usiądźcie)
Ciekawe ile jest osób które nie siedziały czytając to :P
P-40960
SeaMonster131
» 2011-09-14 16:12:38
jestem gimnazjalistą
Ja też. Teraz 3 gimn ;p I akurat dużo jest, nawet tutaj na tym portalu, gimnazjalistów :)

Ja rozumiem, i to bardzo dobrze rozumiem że będę napotykał się na wiele błędów, nawet jeżeli pojmę dużą wiedzę o C++, ale myślę że to mnie nie zniechęci.
Jeżeli Cie to naprawdę interesuje to Cie nie zniechęci ;)

Moim marzeniem, tak marzeniem, jest stworzenie gry bardzo rozbudowanej [...]
Pisz, pisz i jeszcze raz pisz, a marzenie sie spełni ;p

powodzenia ;)
P-40963
Temes
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2011-09-14 16:17:29
:)
P-40964
akwes
» 2011-09-14 16:18:16
Tutaj dużo osób jest przed technikum/liceum, którzy uczą się programować już kilka lat :P Więc spokojnie, nie jesteś ani jedyny ani "the chosen one"
P-40965
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona