Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Win7 vs Linux c++

Ostatnio zmodyfikowano 2012-02-25 19:59
Autor Wiadomość
m4tx
» 2012-02-22 21:12:31
Może się wypowiem, jako osoba używająca Linuksa na co dzień i programująca :)

Od razu pragnę nadmienić, że używam Ubuntu 11.10 w wersji 64-bitowej (amd64). Jak już napisał kolega npHard, dla początkującego, ale również zaawansowanego programisty Linux usprawnia pracę niemal na każdym kroku. Dzięki repozytoriom, instalacja nowego IDE czy kolejnych bibliotek sprowadza się do prostego polecenia, lub wykonania odpowiedniej czynności w programie (na Ubuntu jest to Centrum Oprogramowania Ubuntu). Linuksa cechuje również duża szybkość działania - nawet, jeśli będziesz miał zainstalowanych naprawdę wiele programów, to system wciąż działa szybko. Jest to również zasługa repozytoriów - niemal każda aplikacja jest 64-bitowa - wyjątkiem tu są specyficzne aplikacje, czy biblioteki. Do pracy na Linuksie może również przekonać Cię jego wygląd, a raczej konfigurowalność - dzięki możliwości wyboru środowiska graficznego, możesz skonfigurować system w zależności od potrzeb i posiadanego sprzętu - od środowisk na bardzo słabe komputery, jednocześnie działającymi bardzo szybko (Xfce, LXDE), poprzez średnie (Unity - domyślnie zainstalowane w Ubuntu), po te najładniejsze, z wieloma efektami graficznymi, szeroko stosującymi OpenGL (KDE). Na Linuksie panuje również porządek - znakomita struktura plików (która osobom przyzwyczajonym do Windowsa może sprawiać trudność), możliwość trzymania np. systemu na oddzielnej partycji, a katalogu domowego na innej, czy też szybki system plików, jakim jest ext4.

Podsumowując - Linux - jeśli chodzi o programowanie - jest systemem bardzo przyjaznym i warto się mu przyjrzeć.

co sądzicie o VIMie jako edytorze kodu?
Nie miałem okazji poznać vima w zaawansowanym stopniu, ale słyszałem wiele dobrego o nim, ale wymaga on dużej ilości czasu, aby nauczyć się z niego korzystać :)
P-51248
Neox
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-22 21:29:39
Uuu Poetycka przemowa m4tx, ale jednak daje do myślenia no cóż trzeba spróbować coś porobić na linuxie, bo więcej zwolenników coś w tym musi być. Dzięki wielkie za rady
P-51249
hincu
» 2012-02-22 21:45:35
no to moze ja dodam cos od siebie pisz pod tym systemem pod jakim ci wygodniej jesli chcesz programowac zawodowo to powinienes znac oba te systemy przynajmniej w stopniu podstawowym : P
P-51250
pekfos
» 2012-02-23 15:14:32
Moim zdaniem Windows. Z tego co słyszałem, programowanie w Windows z użyciem API systemowego ma się dużo lepiej niż w przypadku Linuxa.
Najlepiej używaj systemu który jest dla ciebie wygodniejszy. Zakładanie takiego tematu w sumie nie ma sensu bo system operacyjny dużego wpływu na programowanie nie ma. Na każdym się pisze tak samo tylko, że z użyciem innych bibliotek.
P-51269
draculeq
» 2012-02-25 01:02:02
2 Tyg temu zainstalowałem na oddzielnej partycji fedore i windy prawie wcale nie odpalam.
A łatwość instalowania bibliotek w porównaniu do windowsa jest nieporównywalna, co mi bardzo odpowiada bo miałem dość zabawy z tym pod Windowsem.
P-51386
jsc
» 2012-02-25 02:08:21
Linux właściwie to ma takie zalety (z punktu widzenia programisty):
- menedżer pakietów
- w popularnych dystrybucjach domyślna obecność narzędzi programistycznych jako, że trzeba skompilować jądro
- obecność serwerów różnych usług (często już od instalacji OS), dzięki czemu praktycznie od razu można tworzyć dynamiczne strony internetowe, bazy SQL itp.
- większość dystrybucji przyjmuje pod swe skrzydła tylko wolne oprogramowanie co może dostarczać wiele inspiracji

Za to Windows 7 ma powłokę Powershell, której obiektowość jest potężnym atutem.
P-51387
Neox
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-02-25 19:59:34
Mam aktualnie zainstalowanego mandrive'ra, ale linux do mnie nie przemawia kompletnie, no cóż na razie na win7 będę siedzieć ale tak czy siak przyjdzie czas na linux'a, bo nie wiem jaki maja system u mnie w Collage na wydziale IT
P-51425
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2