Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Tworzenie stron www a HTML5

Ostatnio zmodyfikowano 2012-05-04 14:07
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-04-10 21:35:09
Naucz się na początek np. XHTML Transitional, i staraj się pisać zgodnie z w3c :)
HTML5 zostaw na koniec.

Ale masz namyśli by potem pisać już w HTML5 ? Tzn jak już potem udało by mi się "ogarnąć" i XHTML i HTML5 to używać już 5 ? Bo ja tego wszystkiego nie potrzebuję bardzo "pilnie", więc mógłbym już od razu uczyć się docelowego "html'a". Chodzi mi o to, że jeśli potem miałbym używać tylko HTML5 to nie widzę potrzeby się przed tym uczyć jeszcze tego XHTML, chyba że potem i tak bym go jeszcze używał.
P-54272
KasperKRK
» 2012-04-10 21:54:41
HTML5 jest czymś zupełnie nowym, i dużo wody upłynie, zanim zacznie używać się go jako standardu.
Dla początkujących, ze swojej strony polecam xHTML + CSS3, a HTML5 potraktować narazie jako hobby.

btw. chyba lepiej skupić się na backendzie -> PHP + Ajax który daje dużo radości (:
a xHTML i CSS uczyć się w wersji minimalnej.
P-54273
npHard
» 2012-04-10 22:00:52
<subiektywna opinia>

Z technologiami bywa tak, że te stare są zastępowane przez nowe. Przy czym te stare już wszyscy znają a tych nowych wszyscy się uczą. Z HTMLem jest podobnie. Możesz się uczyć 4 ale po co? Jak poznasz dobrze HTML5 to będziesz miał przewagę nad tymi, którzy obecnie tworzą strony w 4.

Co do JS to jeśli chcesz się zagłębić w HTML5 to się bez tego nie obędzie moim zdaniem. A co do PHP to już inna historia, a aplikacje po stronie serwera możesz równie dobrze pisać w innych językach: Ruby, Python, Java... No ale chyba najłatwiej zacząć od PHP.

</ subiektywna opinia>
P-54274
CodeMeister
» 2012-05-04 14:07:47
Wg mnie ucz się na razie 'czwórki' za dużo różnić się nie będzie a potem level up na 5 ;)
P-55995
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2