Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Visual C++] Instalacja bibliotek

Ostatnio zmodyfikowano 2012-08-16 10:51
Autor Wiadomość
aimo6
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Visual C++] Instalacja bibliotek
» 2012-07-27 17:30:14
Man=m olbrzymi problem. Od czasu gdy przerzuciłem się z deva na visual studio(2010) nie mogę korzystać z żadnych bibliotek , które nie są już zainstalowane. Nie dlatego, że istnieje jakiś błąd(a przynajmniej tak mi się wydaje). Po prostu nie umiem ich instalować.

Właśnie dlatego zwracam się do was z prośbą, abyście mi wytłumaczyli jak to powinienem zrobić, jakieś wskazówki, czy coś.
Nigdy jeszcze niczego nie instalowałem (Oprócz w devie, ale tam to nawet nie ma nad czym się zastanawiać) dlatego to dla mnie taki problem.
P-61259
Nevea
» 2012-07-27 17:33:54
Nie korzystam z Visual Studio ale zobacz czy tutaj nie ma rozwiązania twojego problemu: http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=3059
P-61261
DejaVu
» 2012-07-27 17:35:34
Generalnie rzecz biorąc to pobierasz kod źródłowy danej biblioteki, tworzysz sobie projekt np. "static library", wrzucasz do niego wszystkie pliki *.cpp, *.c, *.rc, *.h, kompilujesz i masz bibliotekę utworzoną. Potem taką bibliotekę możesz dołączać do swoich programów.

[C++] Instalacja bibliotek w Code::Blocks

W powyższym artykule masz opisaną zasadę konfigurowania bibliotek dla Code::Blocks. W przypadku Visual C++ zasada jest analogiczna (z tym, że są po prostu inne okienka).

/edit:
Tu masz jeszcze wątek związany z kompilacją konkretnej biblioteki (Box2D):
http://cpp0x.pl/forum/temat/?id=7711

W przypadku innych bibliotek postępuje się analogicznie.
P-61262
aimo6
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-07-27 17:41:30
nie do końca o to mi chodziło, chociaż spróbuje to zrobić może się uda.

Od jakiegoś czasu męczę się z instalacją przeróżnych bibliotek, nic nie działa, zą się wszystkiego odechciewa.

Bardziej chciałem coś w stylu listy po kolei co trzeba najczęściej(bo podejrzewam że każdą instaluje się inaczej) zrobić.


dzięki dejawu oby działało
P-61263
DejaVu
» 2012-07-27 17:43:26
Uwierz, że ja też jak mam walczyć z kompilacją niektórych bibliotek to wszystkiego się odechciewa... :)
P-61264
aimo6
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-07-27 18:32:06
wiem że to nie do końca dotyczy tematu, ale gdzie znajdę  pliki lib w paczce allegro 5?
P-61268
kubawal
» 2012-08-16 10:51:23
Prawdopodobnie w folderze lib.
Chciałes punkty po koleji?

To jest instrukcja do bibliotek już skompilowanych.
To jest instrukcja do Visual C++ Express 2010. W innych wersjach VC instalacja może przebiegać inaczej
   1.Tworzysz nowy projekt.
   2.W Solution Explorer klikasz prawym na nazwie projektu i wybierasz Properties
   3.Wchodzisz w Configuration Properties->VC++ Directories
   4.W zakładce Include Directories na samym początku dopisujesz "ŚCIEŻKA_DO_BIBLIOTEKI/include;".
   5.W zakładce Library Directories na samym początku dopisujesz "ŚCIEZKA_DO_BIBLIOTEKI/lib;".
   6.Wchodzisz w Configuration Properties->Linker->Input
   7.Na stronie producenta biblioteki sprawdzasz, jakie pliki *.lib są potrzebne, by korzystać z potrzebnych modułów.
   8.W zakładce Additional Dependicies na początku wpisujesz pliki z poprzedniego punktu, rozdzielając je średnikami.
   9.Na stronie producenta sprawdzasz czy i jakie trzeba dołączyć pliki *.dll
   10.Kopiujesz pliki z poprzedniego punktu z katalogu "ŚCIEŻKA_DO_BIBLIOTEKI/bin" do katalogu z programem.
   11.Kompilujesz projekt.
   12.Uruchamiasz.
   (Punkty 1-5 należy wykonać tylko raz, będą zapamiętane w każdym projekcie, punkty 6-12 powinny być wykonane na każdym projekcie)
P-62636
« 1 »
  Strona 1 z 1