Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Co dalej po kursie C++?

Ostatnio zmodyfikowano 2012-09-21 11:08
Autor Wiadomość
Raziel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Co dalej po kursie C++?
» 2012-09-01 11:35:11
Witam ponownie,

wstęp:
przerobiłem kurs podstaw C++ do 3 poziomu włącznie. Kurs miodzio, cud miód i orzeszki; nawet taki osioł jak ja zakumał o co chodzi i zrobil wszystkie zadania domowe (działały ^^). Oczywiśnie mam zamiar uczyć się dalej. Zastanawiałem się nad tym co teraz przerabiać, bo materiału jest duuuuzo.

hasło przewodnie:
Jako, że potrzeba jest matką wynalazków to chciałbym napisac program, który mi się baaaardzo przyda.

opis problematyki:
Odbywam staż w urzędzie. Pracy w urzedzie towarzyszy obsługa sporej liczby (zazwyczaj zbędnych) programów.  Większość pracowników słabo się zna na komputerach, nie ma ochoty lub cazsu bawić sie w wypełnianie rubryk, które nic nie wnoszą (i właściwie nie wiadomo po co, skoro w wydziale od 2 lat nikt tego nie robi i nikt sie nie czepia).
Jest praktykant, to niech sie uczy. No i ok, ale wolał bym sie uczyc pisać decyzje, rozpatrywać wnioski itp.

kwintesencja problematyki:
2 letnie zaleglosci oznaczaly wykonywanie w programie mniej wiecej takich czynności: Wejdz --> otwórz --> edytuj --> zmiana stanu --> przejmij --> przyczyna --> zmiana stanu --> skompletuj --> przyczyna --> zmiana stanu --> zakończ --> przyczyna --> wyjdz --> wyjdz.
I tak razy 2000, a przy zamulajacych moputerach 3-4 dni z głowy, po 8h; nieustanne klikanie... Razy kilka komputerów...
No i to jest tylko munsol, czyli jeden program, a jest jeszcze legislator, goming, ekoportal i któż wie co jeszcze.

proponowane rozwiazanie:
Program, który monitoruje to co wyświetla się na monitorze, rozróżnia elementy i potrafi na nich działać.

uwagi do rozwiazania:
Chciał bym, aby program faktycznie "widział" to co wyswietla sie na monitorze. Próbowałem to zrobić za pomocą taskera, ale on wykonuje petle w równych odstepach czasu, a jak komp zamulil i przez 2 min stał to pozniej tasker klikał "co popadło".
Do tego czasem progamy owteiarja sie w wyszukiwarce internetowej (chyba we faschu działaja), inne jak zwykły plik .exe, jeszcze inne to po prostu strona w internecie. Dlatego chciał bym jedn program, jakby taki trzon, który "widzi" to co ja na monitorze, bez wzgledu na to jaki program jets uruchomiony. I później bym sobie tylko zmieniał to na co program ma zwracac uwagę i co z tym robić (by nie robić do kazego programu, osobny program).

a wlasciwie po co o tym pisze:
Chcial bym, abyscie mi wskazali co mam sie teraz uczyć. Tzn ktore kursy przeabiac bym mogł sam napisac taki program.

Będę dźwięczny za wskazówki :)

no i wiem ze mam zryta banie, ten typ tak ma XD
P-64211
xevuel
» 2012-09-01 11:38:43
Strasznie mi to pod keyloggera podjeżdża, no ale może można Ci wierzyć...

» Kurs WinAPI, C++ » ZaawansowaneHaki lekcja
Ew. może jeszcze robienie screenów i analiza obrazu.
P-64212
DejaVu
» 2012-09-01 11:56:36
Ja bym proponował zainwestować najpierw w książkę do C++ i ją przeczytać. Obecna postać kursu C++ to praktycznie rzecz biorąc wprowadzenie do programowania i omówienie kluczowych podstaw programowania w C++.
P-64214
Raziel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-09-01 17:55:24
Jakby nie Codedesk, to bym nie odlanazł tego temau XD. Fajny programik ^^.

Hmmm te haki mnie średnio wkreciły, za to robienie screenów i analiza obrazu brzmi bardzo zachecajaco. Bo np mogło by to rozrozniac czy mamy doczynienia z wnioskiem czy decyzja, odczytac adresata itp. informacje; one zazwyczaj sa w tych samych miejscach na pismie (bo pisma zazwycza robione sa na wzorach, tylko nazwiska, adresy i tytuły sie zmienia) ^^. Jest gdzieś w kursach to opisane?
Keyylogery mnie nie kreca, juz predzej jakis bocik do gry :D, chcoiaz jak program ma robic co chwile screan to razcej kiepsko to widze XD, hmmm chociaz nie wiem jak by to szybko szlo.

DejaVu a jaka ksiaze bys polecil? Bo pewnie jest ich duuuuzo i jeszcze troche. Fajnie jak by było w tej ksiazce tak tłumaczone jak w tutejszych kursach :D. Ogolnie rzecz biorac interesuje mnie teraz ta analiza obrazu. Nie jestem w stanie uczyc sie wszystkiego jednoczesnie, a skoro to mnie kreci to mysle warto brnac :D . Była by jakas ksiazka o tym?
P-64231
xevuel
» 2012-09-01 19:01:20
Nie wiesz, o czym piszesz. Analiza obrazu to chyba najtrudniejsza (i najwolniejsza) rzecz do zrobienia, nie wspominając o wielu komplikacjach... Zresztą, zrób screena ekranu i spróbuj napisać program który odczyta wszystkie tytuły okien oraz pobierze wszystkie zawartości widocznych pól tekstowych. Naprawdę, haki to w tym wypadku chyba najlepsza rzecz.
P-64235
Raziel
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2012-09-01 19:08:50
[cycat]Nie wiesz, o czym piszesz.[/cycat]
A no nie wiem :P. Poki co jestem w stanie napsiac tylko kalkulator, ktory bedzie działał na z góry okreslonej licznie zmiennych, "podaj liczbe A= " XD.
Przed chwila chcialem odpalic biblioteke allegro i sie nie udalo, chyba faktycznie jeszcze najpierw sie troche wiecej poucze XD. Może z czasem wpadnie mi pomysl jak to zrobic ^^.
Pozdro i dzieki za wypowiedzi :)
P-64236
Mrovqa
» 2012-09-01 20:22:52
Co do książki to polecę Ci "Symfonię C++ Standard" Jerzego Grębosza. Sam się z niej uczyłem, pisana miłym stylem, dużo z niej wyniesiesz. Tak swoją drogą to mam malutki wkład w nią (z tyłu książki w podziękowaniach jest wymienione moje imię i nazwisko :D).
P-64239
jankowalski25
» 2012-09-01 21:56:40
P-64243
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona