Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Klasa, obiekty, dziwne błędy

Ostatnio zmodyfikowano 2009-04-27 20:15
Autor Wiadomość
GoldWolf
» 2009-04-27 18:07:27
Rozwiązaniem chyba okaże się to że trzeba dzielić klasę na 2 pliki .h i.cppNic takiego nie trzeba, jednak lepiej jest w ten sposób pisać.

Żeby była jasność najpierw musisz mieć includy,
potem mogą być stałem,
potem klasa,
potem metody klasy,
potem jak masz to funkcje,
a potem dopiero maina.

Nie musisz dzielić na dwa pliki.
P-6088
Tombol
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-04-27 18:54:21
Może i masz racje ale jednak najprostszym sposobem jest robić 2 pliki dla każdej klasy dzięki temu uniknie się kłopotów w przyszłości
P-6090
GoldWolf
» 2009-04-27 19:18:37
jest robić 2 pliki dla każdej klasyOj nie o takim czymś mówiłem. Ja znam tylko jedną zasadę mianowicie w pliku nagłówkowym projekt.h umieszczamy wszystkie includy oraz klasy, a w pliku projekt.cpp, link do projekc.h, metody dla klas, funkcje i main(bądź forme).

Owszem przy dużych projektach pewnie przydało by się zrobić więcej plików(lub nad tym zastanowić) ale z drugiej strony nie ma co przesadzać.
P-6091
DejaVu
» 2009-04-27 19:30:48
Dante - za dużo emocji wkładasz w swoją pomoc :) wrzuć trochę luzu i więcej uśmiechu :)
Uścislając: kompilator nie wyświetla podpowiedzi. Kompilator kompiluje tylko i wyłącznie kod. Podpowiedzi są wyświetlane przez środowisko (Code::Blocks / Visual C++). Pliki dołączone do projektu są indeksowane (dokładniej ich zawartość) i z nich jest generowana pomoc. Wszystkie projekty znajdujące się w solucji są zindeksowane i nawet jeśli nie dołączysz pliku nagłówkowego to będziesz bardzo często otrzymywał podpowiedzi, że metoda klasy istnieje.
P-6095
GoldWolf
» 2009-04-27 19:37:32
Dev tez podpowiada przynajmniej wersja wxDec-C++.
Jestem taki nerwowy. Nie wiem czemu ale akurat gdzieś jak gostek w 30 min nie umie wrzucić tej klasy to podejrzane mi to jest nie wiem czemu.

Z drugiej strony jakby znał metody, ręcznie by to pisał, to raczej na kopiuj wklej wygląda...
P-6097
DejaVu
» 2009-04-27 19:48:34
Cóż... robi się mały offtopic, ale dyskusja w tym momencie jest wskazana :) On nie chce się po prostu dzielić swoim kodem. Uszanuj to. Pomagamy na tyle na ile jesteśmy w stanie posiadając to co mamy. Moim zdaniem to co napisałem jest źródłem błędu. Nie ma sensu 'wyżywać' się na osobie, która przychodzi z prośbą o pomoc. Popatrz na to z drugiej strony :) Jeśli błąd dla Ciebie jest oczywisty to ucz się tego jak nie tracić cierpliwości i zachować życzliwość do osoby pytającej :P Dla mnie on może pisać mi, że on wszystko sprawdził i że nie mam racji, ale w tym przypadku uważam, że prawdopodobieństwo tego, iż się mylę jest na tyle małe, że mogę twierdząco i ze stanowczością powtórzyć swoje zdanie - w kodzie jest wcześniej opisany przeze mnie błąd.

Rozumiem, że jest on pewien swego i że sprawdził kod już 50 razy w poszukiwaniu błędu, jednak nawet czasami dopiero za tym 51 razem się zauważy swoje oczywiste niedopatrzenie. Jeśli chce się spierać to proszę bardzo - ale ja nie mam zamiaru podnosić sobie ciśnienia z tego powodu. Przyszedł po pomoc i ją dostał. Jeśli jej nie chce przyjąć i twierdzi, że ja nie wiem co mówię - ma do tego prawo :) Jednak ja nic więcej na chwilę obecną nie mogę powiedzieć, ponieważ sam kompilator poinformował szczegółowo o co mu chodzi.
P-6099
GoldWolf
» 2009-04-27 19:54:46
Ale tu akurat nie chodzi mi o tego gościa dokładnie, już zauważyłem kilka takich tematów, iż jak przychodzi do wklejenia kodu to cóż... nastaje cisza.
Rozumiem to, iż ktoś chce coś ukryć ale to akurat nie jest problem.
Można przecież np.
C/C++
class tata {
    int test;
    public
    void testuj_test( int stan );
}

void tata::testuj_test( int stan ) {
    test = stan;
}

zamienić na
C/C++
class mama {
    int tset;
    public
    void testuj_tset( int nats );
}

void tata::testuj_tset( int nats ) {
    test = stan;
}

I po kłopocie ;-)
P-6101
Tombol
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-04-27 20:12:29
Tu nie chodzi o to że nie chce pokazywać kodu albo coś tylko że czasami aż wstyd pokazywać swój kod :P
Albo to może też i strach że ktoś potem go przerobi na swój ; d
A co do tego sprawdzania to nie wiem z jakiego powodu ale rozdzielenie klasy na 2 pliki pomogło ; d
P-6108
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona