Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?
Hasło nie zostało zweryfikowane
Niniejsze hasło zostało opracowane, jednak nie zostało ono zweryfikowane przez administrację serwisu. Jeżeli znalazłeś błędy merytoryczne w niniejszym dokumencie, prosimy o ich zgłoszenie na forum w dziale Znalezione błędy.
Opracował: xevuel
Biblioteki C/C++

GetFocus

[funkcja] Zwraca uchwyt do okna, które aktualnie posiada fokus, jeśli okno to jest skojarzone z kolejką komunikatów wywołującego wątku.

Składnia

C/C++
#include <windows.h>

HWND WINAPI GetFocus( void );

Zwracana wartość

Funkcja zwraca uchwyt do okna, które aktualnie posiada fokus. Jeżeli kolejka komunikatów wywołującego wątku nie posiada skojarzonego okna które znajduje się w posiadaniu fokusa, zwróconą wartością będzie NULL.

Opis szczegółowy

Funkcja GetFocus zwraca uchwyt do okna, które aktualnie posiada fokus, jeśli okno to jest skojarzone z kolejką komunikatów wywołującego wątku.

Użyj funkcji GetForegroundWindow, aby uzyskać uchwyt do okna, które aktualnie znajduje się na pierwszym planie. Możesz skojarzyć własną kolejkę komunikatów z oknem stworzonym przez inny wątek używając funkcji AttachThreadInput.

Aby zdobyć uchwyt okna posiadającego fokus z pierwszoplanowej kolejki komunikatów lub należącej do innego wątku, możesz użyć GetGUIThreadInfo.

Wymagania

Minimalny obsługiwany klientWindows 2000 Professional
Minimalny obsługiwany serwerWindows 2000 Server
NagłówekWinuser.h (wewnątrz Windows.h)
BibliotekaUser32.lib
DLLUser32.dll

Zagadnienia powiązane

SetFocusPrzekazuje fokus wybranemu oknu, które musi być skojarzone z kolejką komunikatów wywołującego wątku. (funkcja)

Linki zewnętrzne