Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C ++] Zapętlenie wyświetlania menu

Ostatnio zmodyfikowano 2013-02-21 22:18
Autor Wiadomość
megatron
» 2013-02-21 18:27:33
tu masz kod z pętlą do i while; przeanalizuj sobie i spróbuj coś zrobić sam:
C/C++
#include <iostream>
#include <Windows.h>
using namespace std;

int main()
{
    float menu;
    float liczba1;
    float liczba2;
    do
    {
       
        cout << "Podaj pierwsza liczbe :";
        cin >> liczba1;
        cout << "Podaj druga liczbe :";
        cin >> liczba2;
       
        cout << "\n[1] Dodawanie \n[2] Odejmowanie \n[3] Mnozenie \n[4] Dzielenie \n[5] Rezygnuj \n[6] Jeszcze Raz" << endl;
       
        cout << "\nTwoj wybor to :";
        cin >> menu;
       
        if( menu == 6 )
             system( "cls" );
       
    } while( menu == 6 );
   
    if( menu >= 1 && menu <= 6 )
    {
        if( menu == 1 )
             cout << "\nWynik dodawnia to " << liczba1 << "+" << liczba2 << "=" << liczba1 + liczba2;
       
        if( menu == 2 )
             cout << "\nWynik odejmowania to " << liczba1 << "-" << liczba2 << "=" << liczba1 - liczba2;
       
        if( menu == 3 )
             cout << "\nWynik mnozenia to " << liczba1 << "*" << liczba2 << "=" << liczba1 * liczba2;
       
        if( menu == 4 )
             cout << "\nWynik dzielenia to :" << liczba1 << ":" << liczba2 << "=" << liczba1 / liczba2;
       
        if( menu == 5 )
             return 0;
       
    }
    else
    {
        cout << "\nerror: nie ma takiej opcji!!!";
    }
}
P-76638
xevuel
» 2013-02-21 18:34:35
@usmiech,
Przestań wreszcie wrzucać na każdym kroku gotowce które nie mają nic wspólnego z problemem. W kursie jest pokazany prawidłowy kod wraz z omówieniem. Dodatkowo, razem z dominem568 zainteresujcie się proszę tym oto tutorialem: » KursyKurs STC kurs
P-76642
usmiech
» 2013-02-21 18:38:37
Napisanie tego programu zajelo mi jakies 10 minut :) Nie ucze sie z tego serwisu, ale to chyba nie problem. Aha , zapomnialem dodac , ucze sie jakies 5 tygodni, no moze 6. I chyba nieladnie tak o tych gotowcach, ale to juz tylko moje zdanie . Pozdrawiam :)
P-76644
xevuel
» 2013-02-21 18:42:39
Nieważne jak długo się uczysz, chodzi o to że nie potrafisz przeczytać dokładnie problemu i wrzucasz kod który nie ma nic wspólnego z rozwiązaniem. Większość Twoich postów to "o, masz tutaj kod, przeanalizuj go sobie". Koniec offtopu.

//edit:
Czy ty naprawdę nie rozumiesz, że twój kod działa identycznie jak ten autora, a autor nie miał problemu z użyciem switch tylko zapętleniem menu?
P-76646
usmiech
» 2013-02-21 18:48:39
A ten temat to nie kalkulator ? A czy C++ to nie wielosc rozwiazan ? A ten serwis to tylko toczka w toczke zgodnie z kursem na tej stronie ?
P-76647
megatron
» 2013-02-21 18:54:01
Sorki, też nie wytłumaczyłem;
więc masz:
C/C++
do
{
wstawiasz to przed linijką kodu, od której ma się powtarzać, a w
} while( /*argument*/ );
wstawiasz na końcu powtarzanego kodu(menu),
podajesz warunek jak w
if()
i on się spełni to dany kawałek kodu się  powtarza :D
P-76648
usmiech
» 2013-02-21 19:05:57
Dzieki za info megatron :) Chyba nie oczekujecie ode mnie gotowcow na wszystkie zadania w kursie na tej stronce, chociaz dlaczego nie.. moge napisac te kody i je tu umieszczac, ale chyba nie o to chodzi. Myslalem, ze formu to platforma do dyskusji. Pewnie nie zawsze kazdy z uczestnikow tego forum bedzie miec racje, ale ktoz jest doskonaly? Troche przejrzalem kiedys ten kurs i uwazam, ze za malo przykladow tam jest. Ja ucze sie z kilku ksiazek /glownie po angielsku/ i zauwazylem, ze w kazdej z nich jest rozne podejscie autorow do tych samych tematow. Najwazniejsze chyba /no wg mnie/ to ilosc napisanych kodow.

Nie chcemy żadnych gotowców, poza tymi w dziale "Nasze prace". Komuś, kto ma problem należy wyjaśnić gdzie popełnił błąd. I przestań wreszcie pisać nie na temat, bo chyba już wyjaśniłem w czym rzecz.
xevuel
P-76649
usmiech
» 2013-02-21 19:18:24
Fair enough, the end of topic :)
P-76651
1 « 2 » 3
Poprzednia strona Strona 2 z 3 Następna strona