Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Generator ruchu telekomunikacyjnego

Ostatnio zmodyfikowano 2013-03-21 17:04
Autor Wiadomość
sofisti19
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Generator ruchu telekomunikacyjnego
» 2013-03-21 16:47:17
Od razu mówię, że nie szukam gotowców.

Moim projektem jest "Wizualizacja metod obliczeniowych średniego natężenia ruchu w sieci telekomunikacyjnej" w formie programu.

Prowadzący powiedział, aby wygenerować takie dane(liczba połączeń, czas trwania danego połączenia) potrzebny jest generator liczb pseudolosowych o zadanych rozkładach prawdopodobieństwa dla liczby połączeń poissonowski, dla czasu trwania połączeń wykładniczy.

pytanie 1: Czy generator z Boost Random Number Library spełniłby to zadanie? Z tego, co wyczytałem w necie to posiada on rozkład wykładniczy, ale chyba brak jest poissonewskiego( jeśli się mylę to mnie poprawcie).

pytanie 2: Jak zaś napisać taki generator od zera, prosiłbym o jakiś schemat krokowy lub pomocne linki.

pytanie 3: Może trochę na łatwiznę pójdę, ale jak sobie wyobrażacie taki program, wynik wiadome będzie w formie wykresów lub histogramu, ale tu chodzi o wizualizacje metod obliczeniowych, to trochę jak zwizualizować 2+2=4, dlatego pytam jak według was ta wizualizacja powinna wyglądać.

Projekt zamierzam napisać w środowisku Qt:) Moje pytania mają na celu naprowadzenie mnie na dobrą ścieżkę:)
P-79028
Elaine
» 2013-03-21 16:58:00
Czy generator z Boost Random Number Library spełniłby to zadanie? Z tego, co wyczytałem w necie to posiada on rozkład wykładniczy, ale chyba brak jest poissonewskiego( jeśli się mylę to mnie poprawcie).
Przecież Poisson tam jest. W bibliotece standardowej też jest.
P-79031
sofisti19
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-03-21 17:04:22
Dzięki, widocznie przeoczyłem.
P-79032
« 1 »
  Strona 1 z 1