Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

program ile razy występuje wyraz/litera w tekście

Ostatnio zmodyfikowano 2013-05-15 16:11
Autor Wiadomość
pekfos
» 2013-05-14 22:00:22
pewnie to śmiałe posunięcie
Śmiałe, to jest stwierdzenie, że ten kod działa.

0 a to nie jest równe tekst[x] gdyż jest tam jakaś litera a raczej liczba(kod ASCII) na pewno różna od zera
A skąd wiesz?
P-82963
Monika90
» 2013-05-14 23:18:54
2. Skoro dev c++ nie obsluguje języka programowania c++, to jaki z niego użytek?
C/C++
std::string _string1 _string2;
_string1[ i ] == _string2;
Niestety to nie jest C++, nie można porównywać std::stringa ze znakiem.

Natomiast nazwy, które zaczynają się od podkreślenia i małej litery są dopuszczalne pod warunkiem, że nie są w globalnej przestrzeni nazw.
P-82972
withelm
» 2013-05-14 23:33:02
ehh, wrescie glos rozsadku :D
"Niestety to nie jest C++, nie można porównywać std::stringa ze znakiem."

No ale po koleji (:
1. NHFL: w funkcji int szukanyWyraz( string tekst, string wyraz ), w drugiej petli for brakuje dwoch bardzo waznych warunkow. Ktore powoduja bledy poprawnosciowe. Dla takiego wejscia
"aaabbbabababbbabaababbbababa
aba"
Twoj program wypisuje 10, a nie 6. Kompiluje pod GCC 4.8.0 z flaga -O2.
Btw, jednak radze poprawic algorytm wyszukiwania poniewaz on jest strasznie wolny. Hint: KMP (:

2. Bajt:
"1. Rzeczywiście nie skompilowałem tego kodu. Dobry programista nie potrzebuje komputera do obmyślenia architektury programu. Sam tworzy go w głowie, więc jeśli w kodzie jest literówka to tylko dlatego, że spieszylem się pisząc go do posta." - Milo mi, ze taki programista jest tutaj i udziela nam rad. D:
"2. Skoro dev c++ nie obsluguje języka programowania c++, to jaki z niego użytek?" - No Panie, przeciez Dev to IDE. Pod niego mozna podpiac kazdy kompilator (GCC, MinGW). Zgadzam sie, Dev jest brzydki i ble, ale do "programow jedno plikowych", mozna go uzywac. No chyba, ze sie szaleje (:
A do Trzeciego pkt nic nie powiem bo sie z nim zgadzam.

3. Ehh Monika90, zabralas mi argumet :(.
P-82973
pekfos
» 2013-05-15 15:25:59
Natomiast nazwy, które zaczynają się od podkreślenia i małej litery są dopuszczalne pod warunkiem, że nie są w globalnej przestrzeni nazw.
Globalne nazwy zaczynające się do podkreślenia są zarezerwowane, a nie niedopuszczalne.
P-82996
Bajt
» 2013-05-15 15:31:57
@withelm
Odnosząc się do twego posta: sugerowałem, że każdy programista powinien najpierw zaplanować swój kod w głowie. Przynajmniej ja tak robię. Trudno jest pisać kod "na żywo", skoro nie znasz jego koncepcji.
@Monika90
Zgadzam się z Tobą w 100%. Rzeczywiście, kod nie jest poprawny. Drugim argumentem powinna być zmienna typu char. Tak wiec, przyznaję, masz rację.
P-82997
NHFL
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-05-15 16:11:18
@Bajt
miałem na myśli nazwy zmiennych trochę sie zagalopowałem ;)
@pekfos
przy tekście z zerami działał program niepoprawnie ale instrukcja break; w drugiej pętli w warunku if rozwiązała ten problem
C/C++
if( wyraz[ y ] == 0 )
{
    ileRazy++;
    break;
}
@withelm
trochę zmieniłem kod i dodałem
if( y != 0 ) x += y - 1;
 w pierwszej pętli teraz działa wszystko jak należy dziękuje Panowie i Panie ;)
P-82999
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2