Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++, SFML] Da rade na Windows 8 (Phone)?

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-14 23:02
Autor Wiadomość
m4tx
» 2013-06-14 20:24:54
W tabelce z technologiami/bibliotekami na 7 libów masz 3 z Lua
Szczerze? Ja bym nie chciał pisać nawet odrobinę zaawansowanych gier w tak wybrakowanym języku jak Lua. Nie wspominając nawet o śmiesznej składni.

bo wystarczy mieć tylko VMkę Luy (a jej kod możesz spokojnie znaleźć)
Wiesz - żeby odpalić program w Javie na urządzeniu X teoretycznie też wystarczy mieć VM-kę Javy, a jej kod można spokojnie znaleźć - a czy w rzeczywistości jest tak łatwo? :)
P-85592
Mrovqa
» 2013-06-14 20:42:44
Zależy co chcesz osiągnąć. Poza tym Lua nie jest wybrakowana (jest minimalistyczna :P), po prostu nie umiesz się nią posługiwać. Obiektowość można sobie w łatwy sposób zorganizować wykorzystując właśnie tablice asocjacyjne.
Co do VMki... Lua jest mała i szybka. Można by porównać do ścigacza, podczas gdy Java to takie wielkie i niezbyt szybkie ustrojstwo :P Nie wszyscy wybiorą wygodę ponad własne/czyjeś (praca w grupie) wartości.

Dobra, skończmy ten offtop. Ty będziesz nadal zauroczony Javą, a ja bym dalej starał Ci się udowodnić, że to nie świat wokół Javy się kręci :)
P-85594
m4tx
» 2013-06-14 20:52:35
Poza tym Lua nie jest wybrakowana (jest minimalistyczna :P), po prostu nie umiesz się nią posługiwać. Obiektowość można sobie w łatwy sposób zorganizować wykorzystując właśnie tablice asocjacyjne.
W asmie też w ten czy inny sposób osiągniesz, hm, obiektowość, ale czy to ma sens? Porównanie do Assembly nie jest tutaj bez powodu - język ten też można nazwać "minimalistycznym" :)

Można by porównać do ścigacza, podczas gdy Java to takie wielkie i niezbyt szybkie ustrojstwo :P
Może sprecyzuję porównanie: Lua to takie F1, które do niczego innego poza wyścigami się nie nadaje, a Java to nowoczesny samochód przeznaczony do jazdy po mieście w kontrolowanych warunkach, z licznymi ficzerami ułatwiającymi jazdę w każdym aspekcie. A teraz mi powiedz: którego samochodu będzie używać 99% kierowców? :)

Ty będziesz nadal zauroczony Javą
Nie wiem kto tu wspominał o jakimś zauroczeniu Javą, ale ok...

EDIT:
Tak swoją drogą - implementując na własny sposób w Lua to, co w takiej Javie jest wbudowane (chociażby wspomnianą obiektowość) i zazwyczaj doprowadzone do perfekcji może się okazać, że również Lua to wielkie i niezbyt szybkie ustrojstwo, w dodatku baaardzo niewygodne :)
P-85596
Elaine
» 2013-06-14 21:44:29
Dlaczego porównujecie jabłka i borowiki?
P-85599
m4tx
» 2013-06-14 21:47:33
@up ja się zacząłem nad tym zastanawiać począwszy od mojego postu P-85583. No ale Mrovqa chciał - Mrovqa dostał.
P-85600
Mrovqa
» 2013-06-14 23:02:49
@m4tx
Dobra, skończmy ten offtop.
 Eh... A ten nadal swoje :I Co do obiektowości w Lua (co tak naprawdę można to zrobić w kilkanaście linijek...) i twojego niezbyt trafnego porównania pod każdym aspektem (idealne niestety nie istnieje...) podsumuję to o czym piszę od mojego pierwszego postu w tym wątku - nie bez powodu twórcy popularnych bibliotek zdecydowali się na Luę.
P-85617
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2