Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak się odnieść do QJsonDocument?

Ostatnio zmodyfikowano 2013-06-19 18:48
Autor Wiadomość
look997
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak się odnieść do QJsonDocument?
» 2013-06-16 22:25:37
JSON pobrany za pomocą QNetworkAccessManager i QNetworkReply, błędów żadnych nie ma.

To przypisuje całą treść json, czyli działa:
C/C++
QByteArray ByteArray = reply->readAll();
char * response = ByteArray.data();
ui->lineEdit->setText( response );
Można by to wykorzystać, ale chyba lepiej bezpośrednio skonwertować?

Za to nie potrafię przypisać tego do QJsonDocument i operować na tym za pomocą QJsonObject.

C/C++
QJsonDocument qjdoc;
QJsonObject ssss;

QByteArray ByteArray = reply->readAll();

char * response = ByteArray.data();

qDebug() << qjdoc.fromJson( ByteArray ); // to też zwraca cały dokument
qjdoc.fromJson( ByteArray );
qDebug() << qjdoc;

Co dalej? Jak się do tego odnieść?
P-85714
sajmon
» 2013-06-16 23:16:49
Ale czego teraz nie wiesz ? Masz już swój dokument w QJsonDocument i tam go po prostu trzymasz. Wyciągasz z niego odpowiednimi metodami obiekt lub tablicę obiektów zależnie jak masz zbudowany dokument i dopiero na tych obiektach operujesz sobie na kluczach i wartościach.
Wszystko masz w dokumentacji, a jeśli nie umiesz angielskiego to tłumaczenie z translatora spokojnie powinno ci wystarczyć bo raczej nie ma tam skomplikowanych rzeczy :)
P-85715
DejaVu
» 2013-06-17 00:25:28
@sajmon - on sam w poprzednim temacie napisał, że nie za bardzo umie C++, więc ciągnięcie takich tematów (choć ciekawych) nie ma sensu. Moim zdaniem @look997 skleja kody źródłowe znalezione w necie w celu osiągnięcia określonego celu, ale tak na dobrą sprawę nie wie co dane linijki robią. Choć dokumentacja Qt jest banalna w porównaniu do innych to i tak już kilkukrotnie napisał, że jej nie rozumie, a więc albo nie chce mu się walczyć z angielskim/translatorem albo nie zna składni języka C++, którą trzeba znać, aby rozumieć jak z narzędzi korzystać.
P-85719
look997
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-17 07:48:45
Pewnie to nikogo nie obchodzi, ale: Nie znam całości C++, podstawy poznałem z 10 lat temu ale nie używałem wcale, teraz jestem "zmuszony" tego używać i przerobiłem parę kursów, w tym ten z tej strony. Niektórych rzeczy mogę nie rozumieć, dlatego szukam uproszczeń. Tylko ten poprzedni kod to gotowiec, dzięki niemu "sporo" się nauczyłem. Teraz to jest mój kurs potrzebnych rzeczy w praktyce, samo przeczytanie zwykłego kursu nie wystarczy. Dokumentację staram się czytać z translatorem, metodą prób i błędów dochodzę do zrozumienia kolejnych etapów ale strasznie się to ciągnie.
Liczę na chociaż wskazówki, jaka część kursu mi jest potrzebna.
P-85722
DejaVu
» 2013-06-17 11:35:00
» KursyKurs Qt, C++ kurs

Kup książkę do C++, przeczytaj później kurs Qt (link powyżej), a potem będzie dobry czas na zadawanie pytań. Obecnie Twoje pytania choć opierają się o Qt to dotyczą stricte problemów C++.
P-85727
look997
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-06-19 18:48:48
To działa:

C/C++
QJsonObject ssss;

QByteArray ByteArray = reply->readAll();

QJsonDocument qjdoc = QJsonDocument::fromJson( ByteArray );

qDebug() << qjdoc;

qDebug() << qjdoc.object();
P-85823
« 1 »
  Strona 1 z 1