Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro] Inny sposób na czyszczenie Bufora?

Ostatnio zmodyfikowano 2009-07-17 11:02
Autor Wiadomość
eBbi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro] Inny sposób na czyszczenie Bufora?
» 2009-07-17 10:07:59
Witam. Mam taki mały problem. Mam tło gry które chce aby się nie odswieżało za każdym razm bo tego nie potrzebuje. Odświeżac ma się tylko piłeczka która się odbija od platformy. Noto wziołem tło wczytałem na ekran, a bufor wypeniłem kolorem 255,0,255, wczytuje na niego piłeczke i kopiuje na screen przez masekd_
bilt. Ale o kazuje się że to wychodzi na to samo jak bym nie używał bufora. No ale jak wypełnie normalnie bufor to mi zakryje ekran. i oto moje pytanie: czy da się jakoś inaczej wyczyścic/zresetować bufor niż użycie fukcji:
clear_to_color(bufor, makecol(150,150,150));
P-8562
DejaVu
» 2009-07-17 11:02:49
Trochę chaotyczny opis... cóż Ci mogę powiedzieć... funkcja do czyszczenia bufora została stworzona tak, aby zapewnić maksymalną jej wydajność. Jeśli chcesz zamalować bufor możesz to zrobić równie dobrze rysując prostokąt, stawiając punkt po punkcie czy też zamalowywać liniami. Będzie to jednak dużo wolniej działało. Co do mrugania - przeczytaj jeszcze raz lekcję poświęconą podwójnemu buforowaniu i zwróć uwagę na to w ilu miejscach rysujesz po ekranie fizycznie (powinno być tylko jedno miejsce). Bawienie się w odświeżanie fragmentów ekranu jest generalnie trudne, a przynajmniej nie jest to łatwe dla osób, które dopiero zaczynają się uczyć jak cokolwiek rysować na ekranie. Zauważ też, że takie rzeczy to się robiło za czasów, gdy procesor miał 40MHz (486), a nie 3000MHz. Teraz wszyscy mają wylane na takie 'optymalizacje' ponieważ i tak obecny sprzęt czy nawet ten sprzed kilku lat spokojnie poradzi sobie z podwójnym buforowaniem.
P-8563
« 1 »
  Strona 1 z 1