Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zapis tablicy dwuwymiarowej do pliku

Ostatnio zmodyfikowano 2009-07-21 00:34
Autor Wiadomość
Artair
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zapis tablicy dwuwymiarowej do pliku
» 2009-07-20 18:10:19
Otóż stworzyłem sobie program, który robi kilka operacji na tablicy dwuwymiarowej. nadaje każdemu jej elementowi pewną wartość (jakieś liczby int). Chciałem ją zapisać tak, bym mógł przy następnym uruchomieniu normalnie odczytać jej wartość i dalej na niej działać - tutaj w kursie jest opisane jak zapisywać dane, ale jakoś nie mogę tego jakoś dostosować do tablicy dwuwymiarowej.
P-8604
WunM
» 2009-07-20 18:26:26
Chcesz operować plikiem binarnym czy tekstowym?
P-8605
Artair
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-07-20 18:38:46
W sumie, to lepiej binarnym, ale tekstowy też wystarczy.
P-8606
Artair
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-07-20 19:07:07
Jakoś mi to nie wychodzi :| Jedyne, co mnie zawsze powstrzymuje, to ten zapis do pliku :D
Mógł by ktoś podać zastosowanie w przykładzie? Bo jakoś nie umiem tego zastosować (heh - teraz palę się ze wstydu :P )
P-8607
WinerFresh
» 2009-07-20 21:12:32
<< nic ważnego >> <= by admin
P-8609
Artair
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-07-20 22:39:52
To nic ważnego trochę mi pomogło - mimo formy, w jakiej zostało przekazane :)
P-8618
DejaVu
» 2009-07-20 23:41:16
Fanael podał Ci rozwiązanie bardzo wygodne do zapisu/odczytu danych w postaci binarnej. Metoda przedstawiona przez Fanaela się sprawdza doskonale dopóki nie masz w strukturach std::string'a, czy też wskaźników na dane. W przypadku gdy są to typy proste, możesz kopiować dane binarne tam i spowrotem.

Nawiązując do wypowiedzi WinerFresh'a to będę je tak długo usuwał dopóki nie nauczy się pokorniej podchodzić do użytkowników, którzy szukają pomocy. To, że on ma wiedzę to nie upoważnia go do tego, by zaraz używać niestosownego tonu wypowiedzi. Jak zacznie spamować żebym miał zajęcie to jego konto zablokuję - mam jednak nadzieję, że nie będzie potrzeby używania takich środków i WinerFresh będzie się starał być bardziej życzliwym użytkownikiem. Z dyskusji jaka niedawno miała miejsce wynika, że ma on wiedzę jednak jak dla mnie ma on niewłaściwe podejście do ludzi, którzy starają się uczyć programowania - stąd takie jest moje działanie jako główna osoba zarządzająca tym serwisem.
P-8620
WinerFresh
» 2009-07-21 00:27:15
Szanowny panie Piotrze, ale to rozwiązanie, no cóż, jest dla kompletnego, za przeproszeniem, kretyna, by zapisać jako tekst i wczytać jako tekst. Jeszcze łatwiej to wygląda przy statycznych tablicach.

PS
Co do bana, to mam go tam gdzie światło nie dochodzi. Założyłem tutaj konto tylko by móc się nad wami nieco popastwić i pośmiać. Tak naprawdę jakby jakiś porządny programista tu wszedł ( np. Wężu ) to by umarł :)

PS2
Ta strona ma nawet poprawny adres. http://pl.wikipedia.org/wiki/DDT xD To jest kolonia karna.
P-8623
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona