Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Operacja na stringu

Ostatnio zmodyfikowano 2013-10-24 14:12
Autor Wiadomość
pekfos
» 2013-10-24 13:56:27
co zrobiłem źle/niepoprawnie/bezmyślnie
Przede wszystkim źle/niepoprawnie/bezmyślnie (niepotrzebne skreślić - maksymalnie 2) piszesz w tym temacie.
» Porady dla użytkowników cpp0x.plZakładanie tematów na forum zalecenie

Co do kodu: wiele rzeczy można w nim zapisać krócej. Na przykład switcha zmieniającego kolejność wyświetlania wariantów, funkcję NumberOfLines() można wywalić i liczyć pytania przy faktycznym wczytywaniu, itd..
P-94448
zielonek12
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-24 14:07:13
Wydawało mi się, że lepiej zliczyć pytania przy włączaniu programu(zrobić to raz) niż liczyć to przy każdym losowaniu pytania. Sądziłem, że zaoszczędzę na czymś... sam nie wiem na czym, może optymalności - trudno mi powiedzieć bo to dopiero 3 dnień mój z c++.
A co do skracania kodu to.. czy krócej znaczy "lepiej/optymalniej"?(niestety tego nie wiem).
P-94450
pekfos
» 2013-10-24 14:09:55
lepiej zliczyć pytania przy włączaniu programu(zrobić to raz) niż liczyć to przy każdym losowaniu pytania.
A nie lepiej wczytać i zliczyć pytania raz, na początku programu?
P-94451
zielonek12
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-10-24 14:12:40
Tak początkowo chciałem zrobić lecz pomyślałem, że jeśli pytań będzie dużo program będzie rezerwował sporo pamięci(w sumie przy dzisiejszych komputerach to pikuś, lecz troche się obawiałam tej metody) dlatego też postanowiłem na początku zliczyć pytania a następnie losując numer pytania wczytując daną linie z pytaniem(miałem z tym sporo kłopotów).
P-94452
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3