Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Operacja wejścia na plikach

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-12 18:43
Autor Wiadomość
Wint
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Operacja wejścia na plikach
» 2013-11-12 17:50:32
Witam.
 Stworzyłem program który ma wykryć przecięcie zer między liczbami. Do tego programu chcę zalączyć plik z danymi (txt. ,liczbami, z których wyczyta kiedy nastąpiło przecięcie zera), lecz nie potrafię. Surfuję po internecie i nigdzie nie moge znaleźć odpowiedniej komendy ;/ pracuje na emacsie. Proszę o pomoc.
P-96120
Buby
» 2013-11-12 17:55:30
Hmm...Przrobiłeś poziom czwarty kursu?

Cały poziom jest poświęcony wczytywaniu i zapisywaniu danych do pliku.
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++​/Poziom-4/348


Tutaj jeszcze z materiałów dodatkowych, po przerobieniu działu czwartego, możesz uzupełnić wiedzę :)
http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++​/Obsluga-plikow/305


A jeśli C++ Ci nie wygodne i akurat potrzebujesz C [czego ci serdecznie odradzam :P] masz jeszcze stronę,
o obsłudze plików w C.
http://pl.wikibooks.org/wiki/C​/Czytanie_i_pisanie_do_plik%C3%B3w
P-96121
Wint
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-12 18:04:06
tylko i wyłącznie język c ;/
P-96123
Buby
» 2013-11-12 18:05:40
Więc zrób sobie ciepłą herbatę i zabieraj się do czytania kursu z WikiBooks.! :)
Naprawdę, jest tam wszystko ładnie opisane dla języka C.
P-96124
Wint
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-12 18:21:52
Niestety tego nie ma. Mi chodzi o komendę w moim edytorze. Mam dwa pliki, jeden program, drugi plik txt.który zawiera dane(liczby) które mój program odczyta i wykona na nich działania. Wiem ze cały proces wyżej opisany zawiera sie w komendach, lecz tych komend nie pamiętam;/ ps. przeczytałem cały artykuł, bardzo fajnie opisane :)
P-96126
Buby
» 2013-11-12 18:43:24
Jest wyraźnie napisane, no ale co tam :)

Napisałem Ci kod z objaśnieniem, myślę, że zrozumiesz i wykorzystasz go jako szablon.

KOD:

C/C++
#include <stdio.h>

int main( void )
{
    /*! W katalogu projektu, utworz plik txt, o nazwie test i wpisz do niego dane liczbowe !*/
    /* Lub podaj cala sciezke, jesli chcesz go odpalic z innej lokacji */
   
   
    typedef FILE * plik; /* Struktura dla wygody uzycia */
   
    plik PLIK; /* Tworzymy sobie egzemplarz struktury o nazwie PLIK */
   
    double Liczba; /* Zmienna do ktorej zapiszemy liczbe */
   
    /*------------------------------------------------------------------------------------------------*/
   
    PLIK = fopen( "test.txt", "r" ); /* Otwieramy plik z parametrem "r" - read */
   
    /*------------------------------------------------------------------------------------------------*/
   
    fscanf( PLIK, "%d", & Liczba ); /* Pierwszy argument to plik, drugi format, a trzeci adres zmiennej */
    /* do której zapisujemy  liczbe */
   
   
    /*------------------------------------------------------------------------------------------------*/
    fclose( PLIK ); /* zamknij plik */
   
   
   
    /*------------------------------------------------------------------------------------------------*/
   
    printf( "Liczba odczytana z pliku to:  %d", Liczba ); /* Sprawdzenie, czy wynik jest poprawny */
   
    return 0;
}
P-96127
« 1 »
  Strona 1 z 1