Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

ReadFile odczytywanie tylko x ostatnich znakow z urzadzenia wyjscia

Ostatnio zmodyfikowano 2013-12-02 13:26
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
ReadFile odczytywanie tylko x ostatnich znakow z urzadzenia wyjscia
» 2013-11-28 14:37:55
witam, mam nadzieje, ze nie uprzykrzam sie Wam moimi czestymi pytaniami w ostatnim czasie. Otoz probuje podjac komunikacje z narzedziem podlaczanym do USB poprzez funkcje ReadFile. Udaje mi sie odczytywac wartosci odczytywane przez urzadzenie, ale  niestety, to urzadzenie wysyla pewien ciag znakow co sekunde. Ja potrzebuje odczytac tylko co x sekund. Wtedy dostaje jako odpowiedz zapelniony bufer z "starymi" wartosciami takze. Chcialbym tylko distac te z ostatniej sekundy. Znacie moze mozliwosc, jak oproznic buffer funkcji ReadFile? Na chwile obecna mam bardzooo prymitywne rozwiazanie. Pusczczam petle 10 razy, ktora kopiuje to co jest w buforze do tablicy znakow, w ten sposob bufor od ReadFile sie oproznia. Niestety jest to rozwiazanie bardzo bardzo niepodobajace mi sie. Z gory dzieki za pomoc.
P-97747
kubawal
» 2013-11-28 15:33:46
http://msdn.microsoft.com​/en-us/library/windows/desktop​/aa364439(v=vs.85).aspx

A, i tak apropo, jest taka fajna stronka, google.pl. Następnym razem odwiedź ją, zanim spytasz.
P-97753
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-12-02 13:26:15
oczywiscie, ze googlowalem... Mimo wszysztko ta funkcja nie czysci buffora, chociaz tak ewidentnie w dokumentacji stoi:



If hFile is a handle to a communications device, the function only flushes the transmit buffer

Zatem nadal uzywam mojego starego prymitywnego rozwiazania - jak czekam x sekund, to co sekunde odbieram te dane, po prostu zeby buffor oproznic. Nie wydaje mi sie jednak, zeby ktos mogl mi dalej tu pomoc, takze temat do zakniecia.
P-98077
« 1 »
  Strona 1 z 1